اعتراض رانندگان تاکسی در بوداپست به اپلیکیشن «اوبر»

اعتراض رانندگان تاکسی در بوداپست به اپلیکیشن «اوبر»
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بیش از صد راننده تاکسی در اعتراض به اپلیکیشن تاکسی یاب «اوبر» خیابانهای مرکز شهر بوداپست، پایتخت مجارستان را بند آوردند. این راننده ها خواهان ممنوع

آگهی

بیش از صد راننده تاکسی در اعتراض به اپلیکیشن تاکسی یاب «اوبر» خیابانهای مرکز شهر بوداپست، پایتخت مجارستان را بند آوردند. این راننده ها خواهان ممنوع شدن این اپلیکیشن جنجالی هستند.

این اعتراضها ترافیک مرکز شهر بوداپست را برای چند ساعت در صبح روز دوشنبه مختل کرد.

شمار افرادی که از طریق اپلیکیشن اوبر مشغول به کار به عنوان راننده تاکسی شده اند در مجارستان افزایش چشمگیری داشته است.

اپلیکیشن اوبر که بر روی تلفنهای همراه هوشمند نصب می شود به شهروندان اجازه می دهد که بسادگی نزدیکترین راننده تاکسی به خود را پیدا کنند و با قیمتی بسیار کمتر از قیمت تاکسیهای مرسوم، سفر درون شهری خود را با تاکسی انجام بدهند. کرایه تاکسی از طریق اپلیکیشن محاسبه می شود و مسافران این امکان را دارند که کرایه تاکسی را بدون دخالت راننده، مستقیما از طریق اپلیکیشن بپردازند.

محبوبیت این اپلیکیشن در شهرهای دیگر اروپا و آمریکا اعتراضهای مشابهی را به همراه داشت. تاکسی داران معترض می گویند که راننده های اوبر بر خلاف راننده های تاکسی های مرسوم از بازرسیها و قوانین سختگیرانه یا مجوزهای معمول معاف هستند.

گزارشگر یورونیوز از بوداپست می گوید: «رانندگان تاکسی می گویند که به اعتراضهای خود ادامه می دهند. هنوز نمی دانیم که این اعتراضها تا چه زمانی ادامه خواهد داشت و چند مرتبه دیگر قرار است که ترافیک مرکز شهر بوداپست را مختل کند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

همکاری ایرباس با اوبر برای حمل و نقل مسافر با بالگرد

اعتراضات جدید در مجارستان؛ مقام سابق با انتشار صدای ضبط شده دولت اوربان را به فساد متهم کرد

معترضان اسرائیلی با بستن بزرگراهی در تل‌آویو خواستار آزادی گروگان‌های باقی مانده در غزه شدند