Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آلمان پناهجویان اهل مراکش و الجزایر را به کشورهایشان برمی گرداند

آلمان پناهجویان اهل مراکش و الجزایر را به کشورهایشان برمی گرداند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آلمان می گوید بر سرعت اخراج پناهجویان آفریقای شمالی از جمله اتباع مراکش و الجزایر می افزاید و از این پس این مهاجران که درخواست پناهندگی آنها رد شده

آگهی

آلمان می گوید بر سرعت اخراج پناهجویان آفریقای شمالی از جمله اتباع مراکش و الجزایر می افزاید و از این پس این مهاجران که درخواست پناهندگی آنها رد شده در مراکزی غیر از اردوگاههای پناهندگی نگهداری می شوند.

این تصمیم آلمان پس از اعتراض های گسترده به آزار زنان توسط تعدادی از پناهجویان تازه وارد به این کشور در شهرهایی نظیر کلن و دوسلدورف اعلام می شود. بر اساس این تصمیم، این مهاجران در مرکزی به نام «بامبرگ» در شهر بایرن موقتا نگهداری خواهند شد تا پس از بررسی پروندۀ مهاجرت آنها به کشورهایشان برگردانده شوند.

بنا به اعلام وزارت کشور آلمان در ماه دسامبر ۵۱۹۲ تبعۀ الجزایر و مراکش از این کشور درخواست پناهندگی کرده اند. به گفتۀ همین منبع نزدیک به ۶۷۰ مورد شکایت از سوی زنان در شهر کلن به ثبت رسیده است که تنها ۳۳۰ مورد از این شکایات به آزار جنسی و تعرض زنان توسط مهاجران اختصاص دارد. پلیس می گوید بیشتر افراد دستگیر شده جوانانی اهل مراکش و دیگر کشورهای عرب هستند. بنا به گفتۀ پلیس کلن همچنین در میان دستگیر شدگان پنج ایرانی نیز دیده می شوند.

ویلیام لیسی سویینگ، مدیر کل سازمان بین المللی برای مهاجران در این باره تاکید می کند نباید بزهکاری برخی از پناهجویان را به تمام آنها نسبت داد و می گوید: «نباید به دلیل اتفاقاتی که در پاریس یا در کلن افتاده است بگوییم که تمامی مهاجرانی که از تروریسم می گریزند با این ناامنی ها مرتبط هستند.»

دستگیری دست کم ۵۰ نفر از پناهجویان در شهر دوسلدورف که به گفتۀ پلیس به طور غیرقانونی در این شهر اقامت داشته اند با این تصمیم مقامات آلمانی همزمان شده است. پلیس این شهر طی روزهای شنبه و یکشنبه این افراد را که بیشتر آنها پناهجویانی از کشورهای مراکش و الجزایر هستند در ارتباط با خرید و فروش مواد مخدر، اقامت غیرقانونی و سرقت دستگیر کرد.

پلیس می گوید از دستگیر شدگان سلاح نیز کشف شده است و مقامات دوسلدورف می گویند این افراد بلافاصله به کشورهای خود برگردانده خواهند شد.

کشورهای حوزۀ بالکان نظیر بوسنی، آلبانی، مونته نگرو و صربستان جزء کشورهای امن محسوب می شوند و دولت برلین می گوید مراکش و الجزایر را نیز به این لیست اضافه می کند. پناهندگی اتباع کشورهای امن در کشورهای اتحادیۀ اروپا به ندرت پذیرفته می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گردهمایی مخالفان خشونت و نژاد پرستی در دو شهر آلمان

آلمان راهبرد نوسازی صنعت دفاعی و امنیتی خود را با شتاب پیش می‌برد

«بوز قورد» ترک‌ها و ممنوعیت نماد «روباه بی‌صدا» در برمن آلمان؛ دلیل حساسیت به گرگ‌های خاکستری چیست؟