مهاجمان به ۲ هتل در بورکینافاسو از پا درآمدند

مهاجمان به ۲ هتل در بورکینافاسو از پا درآمدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزارت کشور بورکینافاسو اعلام کرد که عملیات مقابله با مهاجمان مسلح به هتلی در پایتخت این کشور به پایان رسیده است. در پی یورش مردان نقابدار وابسته به

آگهی

وزارت کشور بورکینافاسو اعلام کرد که عملیات مقابله با مهاجمان مسلح به هتلی در پایتخت این کشور به پایان رسیده است.

در پی یورش مردان نقابدار وابسته به القاعده دست کم ۲۰ تن کشته و ۳۳ تن دیگر نیز مجروح شدند.

وزارت کشور بورکینافاسو تایید کرد که نیروهای امنیتی موفق شده اند ۱۲۶ تن را نجات داده و سه مهاجم را از پا درآورند. وزیر رفاه بورکینافاسو در بین گروگان های آزاد شده است.

مهاجمان مسلح جمعه شب، ساعت ۱۹ و ۴۵ دقیقه به وقت محلی با حمله به رستورانی به نام کا‍پوچینو و هتل اسپلندید در شهر «اوآگادوگو» تعدادی را به گروگان گرفتند.

در بین قربانیان این حمله مسلحانه، شماری از اتباع ایالات متحده آمریکا، چین و روسیه نیز حضور داشتند. شاخه القاعده در مغرب اسلامی مسوولیت این حمله را برعهده گرفته است.

شواهد حاکی است که حمله به این هتل پس از انفجار دو خودروی بمب گذاری شده صورت گرفته و دست کم ۱۲ خودرو در خیابان های اطراف هتل در آتش سوخته است.

سفارت فرانسه در بورکینافاسو ضمن «تروریستی» خواندن این حمله، آن را هشداری به اتباع فرانسوی مقیم این کشور دانسته است. بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ فرانسوی در بورکینافاسو اقامت دارند.

حمله اسلامگرایان افراطی در پایتخت بورکینافاسو ۲ ماه پس از آن روی داده است که بیش از ۲۰ تن در پی حمله مهاجمان مسلح به هتل رادیسون بلو در باماکو، پایتخت مالی جان باختند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پایان ۴۹ سال فرار در بستر مرگ؛ بمبگذار ژاپنی در آخرین روزهای عمرش به پلیس اعتراف کرد

ایران همچنان در فهرست سیاه اف‌ای‌تی‌اف باقی ماند

سوئیس فعالیت حماس و عناصر مرتبط با آن را در خاک خود ممنوع می‌کند