Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دستگیری ۱۴ استاد دانشگاه در ترکیه و واکنش رجب طیب اردوغان

دستگیری ۱۴ استاد دانشگاه در ترکیه  و واکنش رجب طیب اردوغان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس ترکیه روز جمعه ۱۴ تن از اساتید دانشگاهی این کشور که بیانیه «ما بخشی از این جنایت نخواهیم بود» را در انتقاد از عملیات نظامی ارتش در مناطق کردنشین

آگهی

پلیس ترکیه روز جمعه ۱۴ تن از اساتید دانشگاهی این کشور که بیانیه «ما بخشی از این جنایت نخواهیم بود» را در انتقاد از عملیات نظامی ارتش در مناطق کردنشین ترکیه امضا کرده بودند٬ دستگیر کرد.

رجب طیب اردوغان رپیس جمهوری ترکیه که برای بازدید از محل انفجار انتحاری روز سه شنبه استانبول به میدان سلطان احمد رفته بود در واکنشی گفت:
«مبارزه ما علیه تروریسم با همان عزم و اراده قبلی ادامه خواهد یافت. من دوباره و بشدت بیانیه آن استادان دانشگاه را محکوم می کنم. آنها بیانیه ای حاکی از سیاه نمایی منتشر کرده اند. آنها امضایشان را پای قتل عام های اتفاقات اخیر گذاشتند.»

دانشگاهیان دستگیر شده که خواستار توقف «کشتار» و از سر گرفتن مذاکرات صلح با کردها شده بودند از سوی دادستانی ترکیه به تبلیغات تروریستی و اهانت به کشور متهم شده اند.

آقای اردوغان پیش از این نیز از امضا کنندگان این بیانیه از جمله نوام چامسکی فیلسوف آمریکایی٬ بشدت انتقاد کرده و خواهان اقدام قضایی علیه امضا کنندگان شده بود.

حملات تروریستی در ترکیه در یک سال گذشته افزایش یافته و بجز داعش دولت ترکیه شبه نظامیان کرد پ کا کا را متهم اصلی این حملات می داند. ارتش ترکیه ماههاست که عملیات گسترده ای در مناطق کردنشین جنوب شرقی این کشور آغاز کرده که انتقادات زیادی را بدنبال داشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

داعش یا پ کا کا؛ کدام چالش امنیتی برای ترکیه اولویت دارد؟

ترکیه یک کلیسای دیگر از دوران بیزانس را به‌عنوان مسجد افتتاح کرد

اردوغان: توقف تجارت با اسرائیل با هدف اعمال فشار برای برقراری آتش‌بس در غزه انجام شد