بمبگذار انتحاری در یک مرکز واکسیناسیون در پاکستان جان ۱۵ نفر را گرفت

بمبگذار انتحاری در یک مرکز واکسیناسیون در پاکستان جان ۱۵ نفر را گرفت
نگارش از مهران احمدی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انفجار یک بمب در شهر کویته در پاکستان دست کم ۱۵ کشته و ۲۰ زخمی بر جای گذاشت. به گفته پلیس این بمب صبح روز چهارشنبه در نزدیکی یک مرکز ریشه کنی فلج

آگهی

انفجار یک بمب در شهر کویته در پاکستان دست کم ۱۵ کشته و ۲۰ زخمی بر جای گذاشت. به گفته پلیس این بمب صبح روز چهارشنبه در نزدیکی یک مرکز ریشه کنی فلج اطفال در مرکز استان بلوچستان منفجر شد.

در همین حال رئیس پلیس این استان خبر از انتحاری بودن این انفجار داد. گروه جندالله که با طالبان پاکستان در ارتباط است و با گروه داعش نیز «بیعت» کرده، ضمن بر عهده گرفتن مسئولیت این حمله وعده داد تا در روزهای آینده حملات بیشتری را بر ضد مراکز واکسیناسیون انجام دهد.

پلیس پاکستان می گوید اکثر کشته شدگان نیروهای پلیسی بودند که امنیت را برای کارکنان این مرکز واکسیناسیون تامین می کردند.

پاکستان و افغانستان تنها کشورهایی در جهان هستند که بیماری فلج اطفال هنوز در آنها ریشه کن نشده است و سالانه دهها کودک در این کشورها به دلیل ابتلا به این بیماری فلج می شوند.

کارزارهای واکسیناسیون در این کشورها اغلب مورد هدف حمله گروههای افراطی قرار می گیرند. این گروهها واکسیناسیون را ضد اسلامی و یا پوششی برای اقدامات جاسوسان غربی می دانند. حمله به کارزارهای واکسیناسیون از سال ۲۰۱۲ به این سو، تاکنون جان ۸۰ نفر را گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انفجار در برابر یک مرکز بهداشت در پاکستان جان ۱۵ نفر را گرفت

پاکستان ساخت خط لوله واردات گاز ایران را پس از سال‌ها تصویب کرد

دو حزب پاکستان برای تشکیل دولت ائتلافی با نخست‌ وزیری شهباز شریف توافق کردند