سقوط یک جنگنده ایرانی در سیستان و بلوچستان

سقوط یک جنگنده ایرانی در سیستان و بلوچستان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان روز سه شنبه از سقوط یک فروند هواپیمای آموزشی «اف ۴» نیروی هوایی، به علت نقص فنی در حوالی یک روستا در منطقه کهیری شهرستان کنارک خبر داد.

آگهی

به گفته علی اصغر میرشکاری، در این سانحه که ساعت ۱۱ و ۴۵ دقیقه ظهر سه شنبه روی داد، خلبان و کمک خلبان هواپیما جان باختند.

وی افزود: هواپیمای مزبور متعلق به پایگاه دهم شکاری نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، مستقر در کنارک بود که ۲۰ دقیقه پس از پرواز آموزشی دچار نقص فنی شده بود.

میرشکاری گفت: خلبان این جت آموزشی قصد فرود اضطراری هواپیما در یکی از جاده های شهرستان کنارک را داشت که به دلیل رفت و آمد خودروها و برای جلوگیری از آسیب رسیدن به مردم بناچار از مسیر منحرف و دچار سانحه شد.

در همین حال رمضان شریف، مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در واکنش به خبر سقوط جنگنده ایرانی گفت: در مجموعه یگان‌های پروازی نیروی هوافضای سپاه روز سه شنبه هیچ حادثه‌ای نداشتیم.

همچنین خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضاییه نیز به نقل از یک منبع آگاه در نیروی هوایی ارتش نوشته است که سقوط یک جنگنده نظامی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جنوب شرق کشور صحت ندارد.

بندر کنارک در ۷۰۰ کیلومتری جنوب زاهدان، مرکز استان سیستان و بلوچستان و در ساحل دریای عمان واقع شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل خطاب به ایران: قانون تحقیرآمیز و سرکوب‌کننده عفاف و حجاب را لغو کنید

از محتوا و جزئیات مصوبه مجلس ایران در مورد عفاف و حجاب چه می‌دانیم؟

سرگئی شویگو در تهران؛ وزارت دفاع روسیه: این سفر مرحله مهمی در توسعه همکاری‌های نظامی دو کشور است