آنگلا مرکل: قانون پناهجویان نیاز به تغییر دارد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
آنگلا مرکل: قانون پناهجویان نیاز به تغییر دارد

افزایش فشارها بر پلیس شهر کلن آلمان منجر به برکناری رئیس پلیس شهر شد. منتقدان، می گویند که پلیس شهر کلن در جریان تعرض به زنان در شب سال نوی میلادی کوتاهی کرده بود. رئیس پلیس شهر که مجبور به بازنشستگی پیش از موعد شده است این تصمیم را «قابل درک» توصیف کرد.

از طرفی این ماجرا فشارها را بر آنگلا مرکل تشدید کرده است. مخالفان سیاسی خانم مرکل می گویند که سیاستهای آسانگیرانه او در قبال مهاجران و پناهجویان، عامل اصلی این اتفاق و اتفاقهای مشابه بوده است.

خانم مرکل می گوید: «به نظر من این اتفاق جنبه های مختلفی دارد. یکی از سوالها این است که آیا قانون ما کفایت می کند یا ما نیاز داریم که تغییراتی در قانون اعمال کنیم. به نظر من نشانه هایی وجود دارد که حاکی از آن است که قانون باید اصلاح شود و در حال حاضر دولت ائتلافی دموکرات مسیحی و سوسیالیست به همراه وزیر کشور و وزیر دادگستری در حال بحث درباره روشهای بهبود قانون هستند.»

هفته گذشته و در شب سال نو، ده ها مرد در مقابل ایستگاه مرکزی شهر کلن، زنان حاضر در آنجا را اذیت کردند یا تلاش کردند که به آنها تعرض جنسی کنند. به گفته چند تن از شاکیان به شماری از زنان تجاوز جنسی شد. به گزارش رسانه های آلمان از حدود سی نفری که به اتهام شرکت در این تعرضها شناسایی شده اند، هجده نفر پناهجو هستند که گفته می شود از الجزایر، مراکش، ایران و سوریه به آلمان رفته اند.

پس از این اتفاق شمار درخواستهای زنان برای اسپری فلفل یا دیگر وسایل دفاع شخصی افزایش داشته است.