Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

در پی حوادث کلن، مرکل خواهان بازنگری در قوانین اخراج خاطیان از آلمان شد

در پی حوادث کلن، مرکل خواهان بازنگری در قوانین اخراج خاطیان از آلمان شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شمار زنانی که از سرقت، تهدید و تعرض جنسی مردان جوان در شب سال نو میلادی در شهر کلن آلمان شکایت کرده اند، به ۱۲۰ نفر رسیده است. واکنش ها به اخبار

آگهی

شمار زنانی که از سرقت، تهدید و تعرض جنسی مردان جوان در شب سال نو میلادی در شهر کلن آلمان شکایت کرده اند، به ۱۲۰ نفر رسیده است.

واکنش ها به اخبار متفاوت است و برخی همچون گروههای راست افراطی همچنان مهاجران را به انجام چنین اقداماتی متهم می کنند. برخی رسانه ها نیز از قول پلیس کلن اعلام کرده اند شانزده مظنون شناسایی شده اند که در میان آنها شماری پناهجو نیز وجود دارند. با این وجود، مقامات اعلام کرده اند که تاکنون هیچکس دستگیر نشده است.

تحت فشار مخالفان سیاستهای پذیرش مهاجران، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان روز پنجشنبه با اشاره به ضرورت بازنگری در قوانین گفت: «ما باید در آنچه در زمینه اخراج از آلمان انجام می شود، دوباره بازنگری کنیم. این کار می تواند هشداری واضح باشد به تمام کسانی که آماده رعایت نظم و قانون کشور ما نیستند.»

خانم مرکل در جریان کنفرانس خبری که با حضور نخست وزیر رومانی برگزار شد تاکید کرد که آنچه در شب سال نو انجام شده است «غیرقابل تحمل» بوده و اعمال مجرمانه و منفوری است که آلمان نمی پذیرد.

این حوادث بر کارناوال سالانه شهر کلن نیز سایه انداخته است. کارناوال امسال قرار است در چهارم فوریه برگزار شود اما به گفته مدیر مرکز گردشگری شهر کلن، «وضعیت با توجه به واکنش هایی که در سراسر جهان دیده شده کمی متشنج است. هم در رسانه ها و هم از سوی افرادی که تصمیم گرفته بودند برای برنامه هایی همچون کارناوال، به شهر کلن سفر کنند. اکنون برخی برای آمدن به کلن تردید دارند.»

بنا بر گزارش های منتشر شده، تعرض جنسی در شب سال نوی میلادی علاوه بر شهر کلن آلمان، در شهر زوریخ سوئیس، هلسینکی پایتخت فنلاند و اتریش نیز مشاهده شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گسترش انتقادات به تعرض جنسی به زنان در آلمان

اهتزاز پرچم رنگین‌کمان در برلین در روز مبارزه با همجنس‌گراهراسی، دوجنس‌گراهراسی و ترنس‌هراسی

مسابقات کشتی با انگشت در باواریا همراه با آبجو و سوسیس آلمانی