گسترش انتقادات به تعرض جنسی به زنان در آلمان

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
گسترش انتقادات به تعرض جنسی به زنان در آلمان

ماجرای تعرض و آزار جنسی زنان در کلن و چند شهر دیگر آلمان به ویژه در مراسم جشن شب سال نو میلادی ابعاد گسترده تری یافت. نوک تیز انتقادات در آلمان بویژه متوجه پلیس فدرال این کشور است که متهم به اهمال و کم کاری در برخورد با عاملان این مزاحمت ها و آزارهای جنسی است.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان گفت: «باید یادآوری کنم که بنا بر تصمیم قبلی، وزارت کشور پلیس فدرال را با استخدام ۴۰۰۰ نیروی جدید، قدرتمندتر خواهد کرد. این پاسخ مهمی به انتقادهاست. ما بار دیگر باید به اصل همزیستی و بنیادهای فرهنگی جامعه آلمان فکر کنیم. مردم انتظار دارند که ما در مورد چنین مشکلاتی به صحبت بسنده نکنیم، زیرا بعد از صحبت باید وارد عمل شد.»

ولفگانگ آلبرس، رئیس پلیس کلن که بیش از همه مورد انتقاد مطبوعات قرار گرفته است، در دفاع از عملکرد پلیس گفت: «تا کنون ۱۶ مظنون شناسایی شده اند و یگانهای تحقیقاتی کار خود را در این زمینه ادامه می دهند. کار ساده ای نیست چون کیفیت همه تصاویر به دست آمده خوب نیست. صحبتهای شاهدان بسیاری نیز باید شنیده شود. این کاری است که مأموران ما در حال حاضر دارند انجام می دهند. ما از زمانی که نیاز به نتیجه گیری سریعتر پیدا کردیم مشخصا تعداد پرسنل مان را افزایش دادیم.»

شایعاتی نیز در مورد دست داشتن مهاجران خارجی در ماجرای مزاحمت های خیابانی برای زنان در آلمان مطرح است.