ارتدوکس های جهان تولد عیسی مسیح را جشن گرفتند

ارتدوکس های جهان تولد عیسی مسیح را جشن گرفتند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

میلیونها نفر از پیروان کلیسای ارتدوکس در کشورهایی نظیر روسیه و اوکراین روز هفتم ژانویه مراسم کریسمس را برگزار کردند. در مسکو، پایتخت روسیه ولادیمیر

آگهی

میلیونها نفر از پیروان کلیسای ارتدوکس در کشورهایی نظیر روسیه و اوکراین روز هفتم ژانویه مراسم کریسمس را برگزار کردند. در مسکو، پایتخت روسیه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور و تعدادی از پیروان این مذهب با حضور در کلیسای جامع «مسیح نجات دهنده» این روز را گرامی داشتند.

در اوکراین نیز که سال جدید میلادی بدون جنگ و درگیری در شرق این کشور آغاز شد، ارتدوکس های این کشور زادروز عیسی مسیح را با حضور در کلیساهای شهرهای مختلف جشن گرفتند.

پاپ فرانچسکو، رهبر کاتولیک های جهان نیز این روز را به کلیسای ارتدوکس تبریک گفت و در پیامی خطاب به «خواهران و برادران ارتدوکس» سال خوبی را برای آنها آرزو کرد.

کلیسای ارتدوکس از هزار سال پیش از کلیسای کاتولیک جدا شد و پیروان آن بیشتر در کشورهای اروپای شرقی و بالکان زندگی می کنند. باورهای پیروان کلیسای ارتدوکس در مفاهمیمی مانند عدم اشتباه از سوی پاپ، برزخ و ازدواج و طلاق با کلیسای کاتولیک متفاوت است. پیروان این مذهب همچنین معتقدند که عیسی مسیح روز هفتم ژانویه به دنیا آمده است در حالیکه پیروان کاتولیک روز بیست و پنجم دسامبر را روز تولد پیامبر خود می دانند.

پیروان کلیسای ارتدوکس از تقویم معروف به ژولین برای مناسبت های مذهبی خود استفاده می کنند اما کاتولیک ها بر اساس تقویم گریگوری روز ۲۵ دسامبر تولد پیامبر خود را جشن می گیرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

همکلاسی سابق پوتین به ریاست دیوان عالی روسیه رسید

اولین اظهار نظر پوتین بعد از حمله موشکی و پهپادی مستقیم ایران به اسرائيل

نگارش در پشت میله‌های زندان؛ کتاب خاطرات الکسی ناوالنی به زودی منتشر خواهد شد