Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دانمارک هم مدارک تمام مسافرانی که از آلمان وارد می شوند را کنترل می کند

دانمارک هم مدارک تمام مسافرانی که از آلمان وارد می شوند را کنترل می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از اقدام سوئد برای کنترل مرزهای خود با دانمارک، کپنهاگ نیز روز دوشنبه از تصمیمی مشابه برای کنترل مرزهای خود با آلمان و مسافرانی که از این کشور

آگهی

پس از اقدام سوئد برای کنترل مرزهای خود با دانمارک، کپنهاگ نیز روز دوشنبه از تصمیمی مشابه برای کنترل مرزهای خود با آلمان و مسافرانی که از این کشور وارد دانمارک می شوند خبر داد.

این تصمیم برای جلوگیری از ورود بدون وقفۀ مهاجرانی صورت می گیرد که سعی می کنند با عبور از این کشورها خود را به کشورهای ثروتمندتر اروپای شمالی برسانند. احداث حصارهای فلزی برای جلوگیری از ورود حجم زیادی از مسافرانی که ممکن است بدون کنترل مدارک شناسایی وارد سوئد یا دانمارک بشوند، از برنامه های محوری این دو کشور برای کنترل مرزهاست.

یکی از شهروندان دانمارک این تصمیم دولت را مضحک می داند و می گوید: «فکر می کنم این تصمیم اثر معکوس بگذارد. آنها یک میلیارد کرون برای ساخت زیربناهای مرتبط از جمله جاده ها هزینه کرده اند و حالا می خواهند موانع جدیدی را دوباره بسازند.»

بسیاری از مهاجران پس از رساندن خود به آلمان، وارد دانمارک می شوند تا خود را به سوئد برسانند. سوئد روز گذشته اعلام کرده بود که از این پس مدارک شناسایی تمامی مسافرانی که از دانمارک می آیند کنترل می شود که این امر به منظور مهار موج مهاجران صورت می گیرد. سوئد از روز دوشنبه کنترل مدارک شناسایی مسافرانی را که با قطار از محل فرودگاه «کاستروپ» در دانمارک عازم این کشور می شوند، آغاز کرده است. دانمارک نیز اعلام کرده از این پس تمامی مسافرانی که از راههای زمینی وارد این کشور می شوند باید مدارک شناسایی خود از جمله پاسپورت هایشان را به پلیس ارائه کنند.

به نظر یکی دیگر از شهروندان دانمارک، این رفتارها بی اعتمادی زیادی ایجاد می کند. وی می گوید: «نمی دانیم با این برنامه های جدید چقدر باید برای رفتن به محل کارمان وقت بگذاریم و اینها همه استرس زاست.»

برخی از مقامات اروپایی از جمله وزیر خارجۀ آلمان، کنترل مسافران و ایجاد موانع بر سر راههای ارتباطی میان کشورها را مخالف پیمان شنگن خوانده و اعلام کرده اند «آزادی تردد» در اتحادیۀ اروپا را از بین می برد.

دولت راستگرای دانمارک همزمان خواستار کنترل مالی پناهجویانی شده که وارد این کشور می شود. سخنگوی این حزب در گفت و گویی با شبکۀ دوم فرانسه گفته است «برخی از پناهجویان با جت خصوصی به دانمارک آمده اند. اگر این پناهجویان می توانند پول اجاره یک جت را بدهند باید بتوانند از نظر قضایی هزینۀ اقامت خود را نیز پرداخت کنند و به عنوان پناهجو هزینه های خود را بر دولت دانمارک تحمیل نکنند.»

دولت راستگرای دانمارک می گوید هدف از اینکار پرداخت کمک های دولتی به مهاجران فقیرتر و جلوگیری از سوءاستفاده توسط پناهجویان ثروتمندتر است. طبق این طرح دولت دانمارک، مهاجران می توانند جواهرات خانوادگی و تلفن موبایل خود را نگهدارند اما این مهاجران که تقاضای کمک از دولت این کشور می کنند نمی توانند مبلغ نقدی بیش از ۴۰۰ یورو با خود نگهدارند و پلیس این نقدینگی آنها را ضبط خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دانمارک-آلمان تنها در ۷ دقیقه با «فئمارنبلت»؛ طولانی‌ترین تونل زیرآبی جهان با خط راه‌آهن و چهار باند

پارلمان دانمارک لایحه جلوگیری از قرآن‌سوزی را تصویب کرد

«وطن‌پرستان دانمارکی» دوباره قرآن‌ را آتش زدند؛ عراق بار دیگر محکوم کرد