دانمارک ورود افراد از مرز آلمان را کنترل می کند

دانمارک ورود افراد از مرز آلمان را کنترل می کند
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به دنبال هجوم پناهجویان در ماه های اخیر، دولت دانمارک تصمیم گرفت تا از این پس هویت و مدارک افرادی را که از مرز آلمان وارد این کشور می شوند، بررسی

به دنبال هجوم پناهجویان در ماه های اخیر، دولت دانمارک تصمیم گرفت تا از این پس هویت و مدارک افرادی را که از مرز آلمان وارد این کشور می شوند، بررسی کند.

آگهی

وزارت خارجه آلمان این تصمیم را منافی اصل رفت و آمد آزاد میان کشورهای عضو پیمان شنگن دانست، اما لارس لوکه راسموسن، نخست وزیر دانمارک گفت: «اگر اتحادیه اروپا نتواند از مرزهای خارجی خود محافظت کند، کشورهای بیشتری مجبور به کنترل موقت مرزهای داخلی خواهند شد. این چیزی است که باید آن را جدی گرفت زیرا بر رفاه ما تأثیر منفی می گذارد. من به اصل رفت و آمد آزادانه باور جدی دارم، اما اکنون به هیچ روی دوران خوبی نیست.»

تصمیم کپنهاگ روز دوشنبه بلافاصله پس از آن گرفته شد که دولت سوئد تصمیم خود برای کنترل مرز با دانمارک را عملی کرد. مقامات دانمارک گفته اند هدف اصلی از این اقدام که آن را موقتی دانسته اند، جلوگیری از ورود پناهجویان بدون مدارک هویتی است. در عین حال مأموران مرزی دانمارک مدارک افراد را به صورت تصادفی بررسی می کنند و همه افراد کنترل نمی شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عملیاتی شدن سیاست جدید سوئد در کنترل مرز خود با دانمارک

اقلیت‌های روما و سینتی در آلمان تحت تبعیض نهادینه قرار دارند

تنش در روابط برلین و پکن؛ استفاده از کلمه «دیکتاتور» باعث احضار سفیر آلمان شد