عملیاتی شدن سیاست جدید سوئد در کنترل مرز خود با دانمارک

عملیاتی شدن سیاست جدید سوئد در کنترل مرز خود با دانمارک
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت سوئد از روز دوشنبه سیاست جدید خود برای کاهش ورود مهاجران را با کنترل مدارک هویتی مسافرانی که از مرز دانمارک وارد این کشور می شوند، به اجرا

آگهی

دولت سوئد از روز دوشنبه سیاست جدید خود برای کاهش ورود مهاجران را با کنترل مدارک هویتی مسافرانی که از مرز دانمارک وارد این کشور می شوند، به اجرا گذاشت.

به موجب این راهکار جدید، کلیه افرادی که با خودرو و یا از طریق وسائل حمل و نقل دریایی و ریلی از دانمارک وارد سوئد می شوند باید مدارک شناسایی خود را به ماموران کنترل مرزی نشان دهند.

میشل تامارا، شهروندی که باید برای رفتن به محل کار از مرز دو کشور عبور کند، می گوید: «این فقط باعث هدر رفتن وقت می شود.»

سیاست جدید دولت سوئد سبب شده تا افراد به جای طی کردن مسیر مستقیم، پس از کنترل شدن در ایستگاه قطار فرودگاه کپنهاگ برای عزیمت به سوئد قطار خود را عوض کنند. فرد دیگری که یک پزشک است می گوید: «باید به جای مسیر مستقیم باید دوبار قطارعوض کنم و امروز نخستین بار است که اینگونه سفر می کنم. نمی دانم چقدر طول خواهد کشید تا به مقصد برسم ولی حتما نیم ساعت بیشتر از معمول زمان خواهد برد.»

اقدام دولت سوئد در کنترل مرز خود با دانمارک، یک بدعت محسوب می شود زیرا از اواخر دهه پنجاه میلادی حتی قبل از شنگن، تردد میان کشورهای اسکاندیناوی آزاد و بدون محدودیت بوده است.

تردد کلیه خطوط مستقیم قطار میان دانمارک و سوئداز روز دوشنبه متوقف شده و مسافران قطار پیش از عبور از پلی که دو کشور را به هم متصل می کند تعیین هویت می شوند. این اقدام باعث اخلال در نظم و تردد قطارها و نیز افزایش بهای سفرهای ریلی و دریایی شده است.

این اقدام سوئد در حالی صورت می گیرد که بر اساس تازه ترین خبرها دانمارک نیز در مرز خود با دانمارک محدودیت های بازرسی وضع کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دانمارک ورود افراد از مرز آلمان را کنترل می کند

پارلمان دانمارک لایحه جلوگیری از قرآن‌سوزی را تصویب کرد

کشف «کپسول زمان» در آجر گلی شکسته؛ دانشمندان محیط زندگی پادشاه آشور در ۲۹۰۰ سال پیش را بازسازی کردند