عملیات انتحاری در نزدیکی فرودگاه کابل

عملیات انتحاری در نزدیکی فرودگاه کابل
نگارش از Euronews

یک ایستگاه بازرسی پلیس در نزدیکی فرودگاه کابل روز دوشنبه هدف حمله ای انتحاری قرار گرفت. فردی که رانندگی یک خورد را بر عهده داشت در نزدیکی جاده ای که

یک ایستگاه بازرسی پلیس در نزدیکی فرودگاه کابل روز دوشنبه هدف حمله ای انتحاری قرار گرفت. فردی که رانندگی یک خورد را بر عهده داشت در نزدیکی جاده ای که به فردودگاه کابل منتهی می شود در نزدیکی ایستگاه بازرسی پلیس خود را منفجر کرد. منابع امنیتی در کابل هنوز آماری از قربانیان احتمالی این حمله ارائه نکرده اند.

عبدالرحمن رحیمی رئیس پلیس کابل می گوید: «تروریست ها در حال تغییر تاکتیک هستند. استفاده از خودروها، تغییر مسیر ها و مکان ها از جمله آنها است. اما ما تمام احتمالات را بررسی می کنیم و به همین دلیل است که مهاجم نتوانست به هدف خود برسد.»

یک سخنگوی وزارت دفاع افغانستان به خبرگزاری فرانسه گفته است این حمله انتحاری قرار بود کاروانی از سربازان ناتو را مورد هدف قرار دهد.

هنوز گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است اما طالبان که با دولت مرکزی افغانستان در جنگ هستند بارها ارتش افغانستان و نیروهای ناتو در این کشور را هدف حملات معمول و انتحاری قرار داده است.

پیش از این روز جمعه یکم ژانویه نیز یک خودروی بمب گذاری شده در مقابل رستورانی فرانسوی در کابل منفجر شد که در جریان آن دو نفر کشته شدند.

مطالب مرتبط