آغاز عملیات پاکسازی پس از حمله مسلحانه به کنسولگری هند در مزار شریف

آغاز عملیات پاکسازی پس از حمله مسلحانه به کنسولگری هند در مزار شریف
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تبادل آتش و تیر اندازی میان نیروهای ویژه ارتش افغانستان با شورشیانی که پس از حمله به کنسولگری هند در شهر مزار شریف در یک منزل مسکونی پناه گرفته بوده

تبادل آتش و تیر اندازی میان نیروهای ویژه ارتش افغانستان با شورشیانی که پس از حمله به کنسولگری هند در شهر مزار شریف در یک منزل مسکونی پناه گرفته بوده اند در ساعات اولیه روز دوشنبه همچنان ادامه داشت.

آگهی

یکی از اعضای نیروهای ویژه ارتش افغانستان که در این عملیات شرکت دارد می گوید: «نیروهای ویژه و کماندویی درمنطقه مستقر شده اند. به هموطنانم اطمینان می دهم که این نیروها تا پنج دقیقه دیگر کار شورشیان را تمام خواهند کرد.»

افراد مسلح یکشنبه شب با شلیک گلوله به سوی نیروهای نظامی افغان در مقابل کنسولگری هند در مزار شریف سعی داشتند ساختمان این کنسولگری را به اشغال خود درآورند. سخنگوی ولایت بلخ با اعلام اینکه حمله کنندگان نتوانسته اند وارد ساختمان اصلی کنسولگری هند شوند از آغاز عملیات پاکسازی ارتش افغانستان بر ضد مهاجمان خبر داده است.

کنسولگری هند در مزار شریف در یک منطقه مسکونی واقع شده و بر اساس آخرین گزارش ها در جریان این حمله مسلحانه یک فرد غیر نظامی مجروح شده است. سفیر هند در افغانستان نیز اعلام کرده است کلیه کارکنان کنسولگری این کشور در مزار شریف در امنیت کامل به سر می برند.

حمله به کنسولگری هند در مزار شریف در حالی صورت می گیرد که ده روز پیش نارندرا مودی نخست وزیر هند از افغانستان بازدید و بر نزدیکی روابط دو کشور تاکید کرده بود. نمایندگی های هند در افغانستان تاکنون به دفعات مورد حمله قرار گرفته است. حمله مشابهی سال ۲۰۱۴ به ساختمان کنسولگری هند در شهر هرات صورت گرفته بود که طی آن چهار نفر کشته شدند. در سال ۲۰۰۸ نیز یک حمله انتحاری مقابل سفارت هند در کابل شصت کشته برجای گذاشت.

هیچ گروهی هنوز به طور رسمی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هند به اعضای ارشد طالبان «رهبری، دیپلماسی و فرهنگ» می‌آموزد

انفجار در مسیر اتوبوس در مزار شریف دست‌کم ۷ کشته برجای گذاشت

در بحبوحه تنش‌های دیپلماتیک، هند صدور ویزا برای کانادایی‌ها را به حالت تعلیق درآورد