پلیس اسرائیل خانه عامل تیراندازی تل آویو را تفتیش و برادرش را بازداشت کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پلیس اسرائیل خانه عامل تیراندازی تل آویو را تفتیش و برادرش را بازداشت کرد

پلیس اسرائیل در عملیاتی گسترده در تعقیب نشأت ملهم٬ عامل تیراندازی روز جمعه تل آویو است. این جوان عرب اسرائیلی پیشتر در سال ۲۰۰۷ به جرم ربودن اسلحه یک مامور پلیس، مدتی را در زندان گذرانده بود.

پلیس محل سکونت این جوان ۲۹ ساله را در روستای عرعره در شمال اسرائیل مورد تفتیش قرار داد و برادرش را به ظن دست داشتن در این حادثه بازداشت کرد.

همزمان پدر او از آنچه روی داده ابراز تاسف کرده است. او گفت: «برای آنچه روی داده واقعا متاسفم. امیدوارم تمام زخمی ها هر چه سریعتر خوب شوند.»

در این حادثه که در نخستین روز سال نوی میلادی رخ داد٬ مهاجم با آتش گشودن به روی مشتریان کافه ای در خیابان مرکزی و پرتردد تل آویو دو اسرائیلی را از پای درآورد. در جریان این تیراندازی هفت نفر نیز زخمی شدند.

یک روز پس از این حادثه بنیامین نتانیاهو٬ نخست وزیر اسرائیل با حضور در محل تیراندازی از تقویت نیروهای پلیس در شهرهای عرب نشین خبر داد و گفت: «همه می دانند که اسلامگرایان تندرو در بخش های عرب نشین به اقدامات تحریک آمیز علیه اسرائیل دست می زنند. این تحریکات در مساجد٬ در نظام آموزشی و در رسانه های اجتماعی انجام می شود. ما با این اقدامات تحریک آمیز به شدت برخورد می کنیم.»

شهروندان دومین شهر پرجمعیت اسرائیل با روشن کردن شمع در محل حادثه به قربانیان آن ادای احترام کردند.

گزارش ها حاکی از آن است که عامل تیراندازی تل آویو به دلیل کشته شدن یکی از اقوامش به دست پلیس اسرائیل در سال ۲۰۰۶ از نظر روحی به شدت ضربه خورده است.