Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شناسایی عامل تیراندازی روز جمعه تل آویو؛ پلیس در جستجوی دستگیری وی

شناسایی عامل تیراندازی روز جمعه تل آویو؛ پلیس در جستجوی دستگیری وی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به گفته پلیس اسرائیل عامل تیراندازی عصر جمعه در تل آویو توسط نزدیکانش شناسایی شده است و پلیس بدنبال دستگیری اوست. برخی رسانه های اسرائیل گفته اند که

آگهی

به گفته پلیس اسرائیل عامل تیراندازی عصر جمعه در تل آویو توسط نزدیکانش شناسایی شده است و پلیس بدنبال دستگیری اوست. برخی رسانه های اسرائیل گفته اند که این فرد یک مرد جوان اسرائیلی عرب ۲۹ ساله از شمال اسرائیل است.

به گزارش روزنامه هاآرتص این جوان سلاح مورد استفاده را از پدرش بسرقت برده که در بخش امنیتی کار می کرده است. تیراندازی در تراس یک کافه در خیابان پر تردد «دیزنگوف» بوقوع پیوست و طی آن دو اسرائیلی کشته و هفت نفر زخمی شدند..

در ویدئوی منتشر شده از دوربین مغازه مجاور کافه، فرد مهاجم دیده می شود که با خروج از مغازه و با سلاحی نیمه اتوماتیک به مردم شلیک می کند.

دیوید بکل پدر آلن بکل که در این حمله کشته شد می گوید: «آوی برادر بزرگترش به طرف او دوید و دید که او در آنجا بزمین افتاده است. حادثه در فاصله یک دقیقه و نیمی اینجا رخ داد. من دویدم و منتظر آمبولانس شدم که از راه برسد. تا آمبولانس از راه برسد دیدم که پسرم بیهوش شده و فهمیدم که او دیگر زنده نیست.»

تعدادی از مردم تل آویو برای همدردی با قربانیان این حادثه در نزدیکی محل تیراندازی شمع روشن کردند. اعراب که بیشترشان مسلمان هستند ۲۰ درصد جمعیت اسرائیل را تشکیل می دهند و در عین همدردی با فلسطینی ها بندرت علیه اسرائیل دست به اسلحه برده اند.

تنش میان فلسطینی ها و اسرائیلی ها در ماه های گذشته و با افزایش خشونتها بالا گرفته است. در مجموع ۲۱ اسرائیلی و ۱۳۱ فلسطینی در این درگیری ها کشته شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس اسرائیل خانه عامل تیراندازی تل آویو را تفتیش و برادرش را بازداشت کرد

شناسایی عامل تیراندازی روز جمعه تل آویو؛ پلیس در جستجوی دستگیری وی

تیراندازی مرگبار در تل آویو دست کم دو کشته و چند زخمی برجای گذاشت