پیشروی ارتش عراق در رمادی: آزادی محلات بیشتر، مشاهده بحران انسانی بیشتر

پیشروی ارتش عراق در رمادی: آزادی محلات بیشتر، مشاهده بحران انسانی بیشتر
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ارتش عراق موفق شد مرکز شهر رمادی را به کنترل خود درآورده و بیش از گذشته نیروهای داعش را به خارج از شهر براند. پیشروی ارتش در این شهر به کندی انجام می

آگهی

ارتش عراق موفق شد مرکز شهر رمادی را به کنترل خود درآورده و بیش از گذشته نیروهای داعش را به خارج از شهر براند. پیشروی ارتش در این شهر به کندی انجام می شود چراکه نیروهای داعش در خیابان ها پنهان شده و در ساختمان ها مواد منفجره کار گذاشته اند.

با آزادسازی هر محله از این شهر، علاوه بر مشاهده کشته شدگان بیشتر، ارتش با مجروحان و غیرنظامیانی مواجه می شود که به دلیل اجرای سیاست ترور و وحشت توسط داعش، به شدت از لحاظ روانی آسیب دیده اند.

مردم رمادی در هشت ماه اخیر، با کمبود شدید مواد غذایی و آب آشامیدنی نیز روبرو بودند.

یکی از غیرنظامیان زخمی می گوید: «خداوند داعش را مجازات کند. آنها به سر مردمی که حاضر نبودند همراهشان بروند، شلیک می کردند. اجساد هنوز آنجا هستند. می توانید آنها را ببینید.»

ارتش عراق می گوید حدود هزار خانواده هنوز در مناطق شرقی رمادی باقی مانده اند، مناطقی که همچنان تحت کنترل داعش است. دولت عراق معتقد است که از این غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می شود.

داعش در ماه مه کنترل رمادی را به دست گرفت و از آن زمان نبرد سختی میان ارتش عراق و این گروه افراطی برای بازپس گیری شهر در جریان بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بغداد در رقابت با اقلیم کردستان، خط لوله نفت کروک-جیهان را بازگشایی می‌کند

سفیر آمریکا در عراق: داعش همچنان یک تهدید محسوب می‌شود

حذف سهمیه اقلیت‌ها در انتخابات پارلمانی اقلیم کردستان عراق؛ ترکمان‌ها با فهرست مشترک شرکت می‌کنند