توقف مجازات اعدام در کالیفرنیا، بلاتکلیفی محکومان و هزینه بیشتر برای مسئولان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
توقف مجازات اعدام در کالیفرنیا، بلاتکلیفی محکومان و هزینه بیشتر برای مسئولان

با توقف اجرای حکم اعدام در کالیفرنیا حدود ۷۵۰ نفر در زندان سن کوئنتین این ایالت بلاتکلیف هستند. بر اساس آخرین تصمیم اتخاذ شده از سال ۲۰۰۶ میلادی تا کنون هیچکدام از محکومان به مرگ در این ایالت اعدام نشده اند.

اجرای مجازات اعدام از زمانی متوقف شد که یک قاضی فدرال مسئولان را موظف کرد در شیوه مرگ متهمان با تزریق ماده کشنده بازنگری کنند. توقف اعدامها مسئولان را مجبور کرده که بخشی از بودجه ایالت را برای ساخت سلول های بیشتری برای محکومان به مرگ مصرف کنند.

ستوان سام رابینسون، از مرکز اصلاح و توانبخشی این ایالت می گوید: «در حال حاضر ۷۲۵ نفر در سالن مرگ زندان سن کوئنتین و در تمام ایالت کالیفرنیا نیز در مجموع ۷۴۵ نفر منتظر اجرای حکم اعدامند. در میان آنان زنان نیز هستند که در مرکز دیگری نگهداری می شوند.»

چارلز کرافورد، زندانی که در سال ۲۰۰۲ میلادی به دلیل کشتن دو نفر از جمله یک دختر نوجوان، به اعدام محکوم شده می گوید: «بسیاری از ما سالهاست که اینجاییم و در انتظار پایان یافتن روند تجدید نظر هستیم. به همین دلیل این موضوع، چیزی نیست که همواره ذهنتان را درگیر کرده باشد؛ چیزی مانند یک نوع تفکر انتزاعی است زیرا چیزی نیست که هر روز اتفاق بیفتد. از زمانی که اینجا بودم تنها دو مورد اعدام وجود داشته است. این تقریبا یعنی برای بسیاری از افراد، یک مجازات واقعی وجود ندارد.»

مخالفان اعدام امیدوارند وضعیت کنونی منجر شود که در نهایت مجازات اعدام در این ایالت بطور کلی لغو شده و مجازات محکومان، به حبس ابد کاهش یابد.