Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دادگاهی در لندن زوج برنامه ریز برای بمبگذاری در لندن را مجرم شناخت

دادگاهی در لندن زوج برنامه ریز برای بمبگذاری در لندن را مجرم شناخت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دادگاهی در لندن روز سه شنبه زوجی را که به اتهام برنامه ریزی برای عملیات تروریستی در ماه مه گذشته دستگیر شده بودند مجرم شناخت. این دو قصد داشتند در

آگهی

دادگاهی در لندن روز سه شنبه زوجی را که به اتهام برنامه ریزی برای عملیات تروریستی در ماه مه گذشته دستگیر شده بودند مجرم شناخت. این دو قصد داشتند در روز هفتم ژوییه و همزمان با دهمین سالگرد بمبگذاری های لندن دست به علمیات انفجاری بزنند.

محمد رحمان یکی از این دو پیش از دستگیری بروی صفحۀ توییتر نظر دنبال کننده های خود را برای انتخاب اهداف بمبگذاری در لندن جویا شده بودند. وی مرکز خرید وست فیلد و متروی لندن را برای اهداف خود انتخاب و از مخاطبان در صفحۀ توییتری به نام «Silent Bomber» یا بمبگذار ساکت خواسته بود در انتخاب یکی از این هدف نظر بدهند.

جو سیدهو، حقوقدان این افراد را مظهر گسترش تروریسم در بریتانیا می داند و می گوید: «او نشاندهندۀ یک روند رو به رشد تروریسم در این کشور است. از یک سو شما گروههایی را می بینید که از گروهی از افراد تشکیل شده و سازمان یافته دست به توطئه می زنند که معمولا هم در سطح بین المللی مانند القاعده یا داعش شناخته شده اند. از سوی دیگر، افرادی مانند رحمان هم وجود دارند که شخصا اقدام به یک عمل تروریستی می کنند و به گرگ تنها مشهورند که بعد از خودآموزی تصمیم می گیرند حملاتی را صورت دهند بدون اینکه متصل به دیگر [گروهها] باشند. آنها برای خود یک ماموریت جهادی قائل هستند.»

این دو برای انجام این عملیات انفجاری با تهیۀ مواد شیمیایی بمب های دست سازی را تهیه و در زیرزمین و حیاط پشتی منزل مسکونی خود آنها آزمایش کرده بودند. پس از دستگیری این دو و به هنگام تفتیش خانۀ آنها پلیس بیش از ۱۰ کیلو مواد شیمیایی با خاصیت انفجاری بالا کشف کرده بود.

هنوز حکم صادره برای محمد رحمان و ثنا احمدخان، همسر ۲۴ سالۀ وی هر دو توسط دادگاه «اولد بیلی» مجرم شناخته شده اند مشخص نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا: تحریم‌ها کافی است، تروریستی خواندن سپاه پاسداران ضرورت ندارد

«بیتل داعشی» در بریتانیا به ۸ سال زندان محکوم شد

فایننشال تایمز: دولت بریتانیا در موضوع قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست تروریستی دوپاره شده است