Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

شیوع ابولا در گینه ریشه کن شد

شیوع ابولا در گینه ریشه کن شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سازمان جهانی بهداشت روز سه شنبه اعلام کرد بیماری ابولا در کشور گینه ریشه کن شده است. این بیماری از دو سال پیش در این کشور همه گیر شد. در ماه نوامبر

آگهی

سازمان جهانی بهداشت روز سه شنبه اعلام کرد بیماری ابولا در کشور گینه ریشه کن شده است. این بیماری از دو سال پیش در این کشور همه گیر شد. در ماه نوامبر نیز اعلام شده بود که شیوع این بیماری در سیرالئون پایان یافته است.

بروس آیلوارد نماینده ویژه سازمان جهانی بهداشت برای مبارزه با ابولا می گوید: «این تنها یک مرحله است. این پایان ابولا در غرب آفریقا نیست. زیرا متوجه شده ایم که همزمان با توقف زنجیره های اصلی شیوع، شاهد موارد معدودی از این بیماری هستیم. ده نمونه داشتیم که ویروس از افراد بهبود یافته دوباره شکل می گرفت.»

بر اساس گزارشهای رسمی، حدود ۶۲۰۰ کودک در گینه دست کم یکی از والدین خود را به دلیل ابتلا به ابولا از دست داده اند. «نوبیا» نخستین کودکی است که پس از به دنیا آمدن از مادری مبتلا به این بیماری زنده ماند. در ماههای گذشته وی به نماد مبارزه با این بیماری تبدیل شد. او که آلوده به ویروس ابولا به دنیا آمد، ماه نوامبر از بیمارستان مرخص شد.

پدر نوبیا هنگام ترخیص فرزندش گفت: «امروز خوشحالم زیرا از هنگام تولدش یکبار هم او را ندیده بودم. خدا را شکر می کنم که فرزندم را به دست این پزشکان سپرد، از او مراقبت کردند و او مرخص خواهد شد. این خبر من و مردم گینه را خوشحال می کند.»

بر اساس آخرین آمار، بیش از ۲۵۰۰ نفر در گینه به دلیل ابتلا به این بیماری فوت کردند. میزان تلفات در سیرالئون و لیبریا در مجموع بیش از ۹۰۰۰ نفر اعلام شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماربورگ؛ ویروس بی‌درمان و خواهرخوانده ابولا چیست؟

آزمایش موفقیت آمیز واکسن جدید ابولا

آزمایش موفق ۲واکسن برای مقابله با ابولا