Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ارتش عراق می گوید پاکسازی رمادی از مواد منفجره و مین آغاز شده است

ارتش عراق می گوید پاکسازی رمادی از مواد منفجره و مین آغاز شده است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات ارتش عراق می گویند یکشنبه شب و در پی حملۀ نیروهای عراقی، مردان مسلح داعش آخرین ساختمان دولتی را که در شهر رمادی در اختیار داشتند ترک کرده اند

آگهی

مقامات ارتش عراق می گویند یکشنبه شب و در پی حملۀ نیروهای عراقی، مردان مسلح داعش آخرین ساختمان دولتی را که در شهر رمادی در اختیار داشتند ترک کرده اند و با تصرف این آخرین سنگر، شهر رمادی کاملا آزاد شده است.

نیروهای دولتی عراق از روز دوشنبه، بیست و یکم دسامبر و با حمایت جنگنده های ائتلاف و بمباران مواضع داعش، عملیات آزادسازی رمادی را آغاز کردند.

ارتش پیش از آغاز این عملیات از ساکنان رمادی خواسته بود این شهر را ترک کنند اما بسیاری از شهروندانی که این شهر را ترک نکرده بودند در جریان درگیری های هفتۀ گذشته توسط نیروهای داعش به عنوان سپر انسانی مورد استفاده قرار گرفته اند.

هنوز تلفات دقیق عملیات آزادسازی شهر رمادی اعلام نشده اما به گفتۀ مقامات دولتی عراق، نزدیک به ۱۰۰ نفر از اعضای داعش کشته شده و دست کم ۹۰ نفر از نیروهای نظامی عراقی نیز مجروح شده اند.

شهر رمادی که مرکز استان انبار است و در فاصلۀ ۱۰۰ کیلومتری بغداد قرار دارد، از ماه مه گذشته به تصرف داعش درآمده بود.

ارتش عراق می گوید با آزادسازی این شهر، پاکسازی معابر و مناطق اطراف رمادی که توسط نیروهای داعش مین گذاری شده است، به زودی آغاز خواهد شد.

رمادی پس از تکریت دومین شهر در عراق است که توسط ارتش این کشور از داعش پس گرفته می شود. علاوه بر این دو شهر، نیروهای کرد نیز در ماه نوامبر شهر سنجار را آزاد کردند.

ارتش عراق به دلیل ضعف و عدم مقاومت در برابر پیشروی داعش در این کشور به شدت تحت انتقاد قرار داشت و مقامات این کشور پس از بازپس گیری رمادی قول داده اند دیگر مناطق این کشور را نیز از حضور داعش پاک کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارتش عراق: وارد یک ساختمان دولتی در رمادی شدیم

پیام صوتی ابوبکر بغدادی: داعش تضعیف نشده است

رهبر جدید جیش الاسلام انتخاب شد