رهبر جدید جیش الاسلام انتخاب شد

رهبر جدید جیش الاسلام انتخاب شد
نگارش از امید لهبی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی کشته شدن رهبر جیش الاسلام در سوریه، عصام بویضانی معروف به ابو همام به عنوان رهبر جدید این گروه منصوب شد. در بیانیه شورای فرماندهان جیش الاسلام

در پی کشته شدن رهبر جیش الاسلام در سوریه، عصام بویضانی معروف به ابو همام به عنوان رهبر جدید این گروه منصوب شد. در بیانیه شورای فرماندهان جیش الاسلام تاکید شده است که وی به مبارزه با دولت سوریه و گروه داعش ادامه خواهد داد.

آگهی

زهران علوش، رهبر پیشین این گروه روز جمعه هنگامی که در جلسه رهبران این گروه در یک مکان سری در منطقه غوطه شرقی شرکت کرده بود، هدف حمله هوایی قرار گرفت و کشته شد. جیش الاسلام با نزدیک به چهار هزار نیرو، از گروههای مورد حمایت عربستان سعودی است. رهبر سابق این گروه خواستار «پاکسازی دمشق از شیعیان و علوی ها» شده بود.

همزمان، شبکه المنار وابسته به حزب الله لبنان اعلام کرد که خروج امن اعضای داعش از اردوگاه یرموک فعلا متوقف شده است. پیش تر دولت سوریه و داعش با میانجیگری سازمان ملل متحد موافقت کرده بودند که بیش از دو هزار عضو این گروه و اعضای خانواده هایشان از یرموک خارج شده و به شهر رقه بروند. به گزارش شبکه المنار اتوبوس هایی که برای انتقال این افراد به اردوگاه یرموک رفته بودند، بازگردانده شدند. به نظر می رسد نیروهای داعش در این اردوگاه ۵۰۰ نفر و تعداد اعضای خانواده آنها بیش از هزار و پانصد نفر باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات ضد اسد در سوریه؛ شلیک نیروهای امنیتی حزب بعث به معترضان در شهر سویدا

گوشه‌ای از اعتراضات دُروزی‌های سوریه به گرانی بنزین

دومین هفته اعتراض‌ها در جنوب سوریه؛ معترضان خواستار برکناری بشار اسد شدند