Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پادشاه اسپانیا مردم را به اتحاد فراخواند

پادشاه اسپانیا مردم را به اتحاد فراخواند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فلیپه ششم، پادشاه اسپانیا در سخنرانی سالانه خود به مناسبت جشن کریسمس، مردم و گروههای سیاسی این کشور را به حفظ یکپارچگی و گفتگو دعوت کرد. این سخنرانی

آگهی

فلیپه ششم، پادشاه اسپانیا در سخنرانی سالانه خود به مناسبت جشن کریسمس، مردم و گروههای سیاسی این کشور را به حفظ یکپارچگی و گفتگو دعوت کرد.

این سخنرانی در حالی ایراد شد که پس از انتخابات پارلمانی روز یکشنبه، همچنان احزاب سیاسی برای تشکیل دولت به نتیجه نرسیده اند.

پادشاه اسپانیا با اشاره به دوران دیکتاتوری فرانکو گفت: «نمی توانیم دورانی را فراموش کنیم که در آن قانون زیر پا گذاشته می شد و عده ای نظرشان را به سایر مردم تحمیل می کردند. دورانی که تنها به انحطاط، انزوا و فقر منجر شد. نمی توانیم این اشتباه را تکرار کنیم.» وی افزود: «اسپانیا دورانی را شروع می کند که در آن به تلاش و کوشش نهادهای دموکراتیک نیاز مبرم است تا پایه های آنچه را که در دهه های گذشته به دست آورده ایم استوار کنیم و پیشرفت سیاسی را با واقعیت های امروز جامعه اسپانیا همگام سازیم.»

در انتخابات روز یکشنبه اسپانیا هیچ حزبی نتوانست اکثریت مطلق کرسی های پارلمان را به دست آورد. در این انتخابات حزب مردم به رهبری ماریانو راخوی، نخست وزیر کنونی با کسب تنها ۱۲۳ کرسی از مجموع ۳۵۰ پیروزی شکننده ای داشت.

از سوی دیگر، سایر گروههای سیاسی از جمله سوسیالیست ها و حزب پودموس امکان هرگونه ائتلاف با حزب مردم را رد کرده اند. به این ترتیب تشکیل دولت در اسپانیا در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

این درحالیست که اسپانیا با مشکلات اقتصادی کم سابقه ای دست و پنجه نرم می کند و میزان بیکاری از ۲۱ درصد نیز فراتر رفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

احزاب سوسیالیست و پودموس ائتلاف با حزب حاکم اسپانیا را رد کردند

راهنمای انتخابات اسپانیا ۲۰۱۵

کاتالونیا و آندلس خواستگاه احزاب نوپا در اسپانیا