Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

روسیه به ارتکاب جنایات جنگی در سوریه متهم شد

روسیه به ارتکاب جنایات جنگی در سوریه متهم شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازمان عفو بین الملل با انتشار گزارشی، روسیه را به ارتکاب جنایات جنگی در سوریه و تخطی از قوانین بشردوستانه بین المللی متهم کرده است. بنا به این

آگهی

سازمان عفو بین الملل با انتشار گزارشی، روسیه را به ارتکاب جنایات جنگی در سوریه و تخطی از قوانین بشردوستانه بین المللی متهم کرده است.

بنا به این گزارش، حملات هوایی روسیه به مرگ تعداد زیادی از غیرنظامیان و تخریب گسترده مناطق مسکونی منجر شده، یک مسجد، یک بازار پررفت و آمد، و مراکز درمانی نیز مورد حمله قرار گرفته اند. به گزارش این سازمان، دست کم ۲۰۰ غیرنظامی در جریان حملات هوایی روسیه در سوریه کشته شده اند.

حملات هوایی روسیه در حمایت از بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، از ۳۰ سپتامبر آغاز شده و همچنان ادامه دارد. روسیه تلفات غیرنظامیان بر اثر حملاتش را تکذیب می کند و اینگونه گزارشها را جنگ روانی و تبلیغاتی مخالفان می داند.

این در حالی است که، گزارش عفو بین الملل شواهد متعددی از کشته و زخمی شدن غیرنظامیان بر اثر حملات جنگنده های روسی به شهرهای حمص، حما، ادلب، لاذقیه و حلب ارائه می کند. در تازه ترین نمونه، حملات هوایی به ادلب در ۲۰ دسامبر به مرگ دست کم ۴۳ غیرنظامی از جمله تعدادی کودک منجر شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تشدید حملات روسیه علیه گروه داعش در سوریه

یک سازمان غیردولتی: هشت نفر در حملات روسیه به منطقه تحت کنترل شورشیان در سوریه کشته شدند

روسیه طرح تمدید ۹ ماهه دوره ارسال کمک‌های بشردوستانه فرامرزی به شمال غرب سوریه را وتو کرد