تلاش طالبان برای تصرف کامل ولسوالی «سنگین» در ولایت هلمند افغانستان

تلاش طالبان برای تصرف کامل ولسوالی «سنگین» در ولایت هلمند افغانستان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تازه ترین گزارشها از ولایت هلمند در افغانستان از تلاش ستیزه جویان طالبان برای تصرف کامل ولسوالی «سنگین» حکایت دارد. در حالی که والی هلمند سقوط سنگین

آگهی

تازه ترین گزارشها از ولایت هلمند در افغانستان از تلاش ستیزه جویان طالبان برای تصرف کامل ولسوالی «سنگین» حکایت دارد. در حالی که والی هلمند سقوط سنگین به دست طالبان را رد کرده، معاون او می گوید که این ناحیه به دست طالبان افتاده است.

در حال حاضر، نبرد شدیدی بین طالبان و نیروهای ارتش افغانستان در این شهر جریان است و افراد طالبان بسیاری از ساختمانهای نظامی و اداری را به تصرف خود در آورده اند. به گفته مقامات محلی، در صورت عدم حمایت فوری از نیروهای ارتش، ولسوالی سنگین بزودی به تصرف کامل طالبان در خواهد آمد.

ولایت هلمند از ناآرامترین مناطق افغانستان به شمار می رود و ولسوالی سنگین اهمیت استراتژیکی برای طالبان دارد. حمله طالبان به این شهر یک سال پس از پایان عملیات نیروهای نظامی بریتانیا در ولایت هلمند روی می دهد.

این در حالی است که، روز دوشنبه نیز طالبان با حمله ای انتحاری به نیروهای ناتو در نزدیکی پایگاه هوایی بگرام، در شمال کابل، شش نظامی آمریکایی را کشته و سه سرباز دیگر را زخمی کردند. بگرام بزرگترین پایگاه نیروهای آمریکایی در افغانستان است و حمله روز دوشنبه مرگبارترین حمله به نیروهای نظامی خارجی در افغانستان در سال جاری میلادی محسوب می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز پنجمین نشست «فرمت مسکو» برای بررسی وضعیت افغانستان؛ احمد مسعود: با طالبان گفتگو نداریم

کشته شدن مامور پلیس کوزوو؛ پریشتینا خواستار تحریم‌های بین‌المللی علیه صربستان شد

گسترش نظارت با دوربین توسط طالبان؛ آیا شرکت چینی طرح امنیتی آمریکا یا ترکیه را اجرا می‌کند؟