تصویب طرح معمار ژاپنی برای ساخت استادیوم جدید المپیک توکیو

تصویب طرح معمار ژاپنی برای ساخت استادیوم جدید المپیک توکیو
نگارش از Euronews

شینزو آبه نخست وزیر ژاپن که کشورش قرار است سال ۲۰۲۰ از بازیهای المپیک تابستانی میزبانی کند روز سه شنبه از تایید و انتخاب طرح تازه ای که برای ساخت

شینزو آبه نخست وزیر ژاپن که کشورش قرار است سال ۲۰۲۰ از بازیهای المپیک تابستانی میزبانی کند روز سه شنبه از تایید و انتخاب طرح تازه ای که برای ساخت استادیوم جدید المپیک توکیوارائه شده، خبر داد.

دولت ژاپن پیش از این نخستین طرح را برای ساخت این مجموعه ورزشی به دلیل هزینه های بسیار بالایی که در بر داشت، رد کرده بود.

طرح جدید استادیوم المپیک ژاپن از سوی کنگو کوما معمار و آرشیتکت مشهور ژاپنی ارائه شده است. ظرفیت شصت هزار نفری و تعبیه دالان های مشجر از جمله ویژگی های این طرح به شمار می رود.

کوما، طراح این پروژه می گوید: «فکر می کنم آنچه این طرح را متمایز می کند تعبیه فضاهای سبز است. اینبار تنها فرم و معماری سازه اهمیت ندارد بلکه چیزی که به آن توجه شده قرار گرفتن مجموعه در دل یک فضای جنگل گونه است. این چیزی است که باقی می ماند و به نظرم منطبق با فرم ژاپنی است.»

کار ساخت استادیوم المپیک جدید توکیو که یک میلیارد و دوازده میلیون یورو هزینه در بر خواهد داشت، قرار است نوامبر سال ۲۰۱۹، درست دو ماه پیش از مهلت تعیین شده توسط کمیته بین المللی المپیک به پایان برسد.

مطالب مرتبط