Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آغاز انتخابات پارلمانی اسپانیا

آغاز انتخابات پارلمانی اسپانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مردم اسپانیا برای شرکت در انتخابات پارلمانی از صبح یکشنبه به پای صندوق های رای رفتند. به گفته وزارت کشور اسپانیا میزان مشارکت تا ساعت دو بعد از ظهر

آگهی

مردم اسپانیا برای شرکت در انتخابات پارلمانی از صبح یکشنبه به پای صندوق های رای رفتند.

به گفته وزارت کشور اسپانیا میزان مشارکت تا ساعت دو بعد از ظهر به وقت محلی نزدیک به چهل درصد بوده است.

نظرسنجی ها نشان می دهد که محبوبیت حزب حاکم نسبت به انتخابات سال ۲۰۱۱ کاهش یافته و در مقابل احزاب جدید پودموس و سیودادانوس آرای بیشتری کسب خواهند کرد.

با اینکه سیاست های اقتصادی دولت از عوامل کاهش این محبوبیت است، اما ماریانو راخوی، رهبر حزب حاکم و نخست وزیر اسپانیا از مردم خواست تا برای «ادامه سیاست های اقتصادی» کنونی به این حزب رای دهند. وی گفت: «امیدوارم که همه آزادانه، منطقی و با آگاهی از مسایل و مشکلات رای دهند. مردم انتخابی خواهند کرد که به نظرشان برای کشور بهترین گزینه است. به من گفته شده است که میزان مشارکت بالا بوده و این خبر خوبی است. همچنین حادثه خاصی هم اتفاق نیفتاده.»

مهمترین رقیب گروه حاکم، حزب جدید سیودادانوس است که احتمالا رتبه دوم انتخابات را به خود اختصاص خواهد داد.

آلبرت ریورا، رهبر این حزب که در صورت پیروزی به نخست وزیری اسپانیا خواهد رسید گفت: «شب انتخاباتی طولانی در پیش خواهیم داشت. رقابت بسیار نزدیک است و هر رای اهمیت بالایی دارد و هر کرسی تعیین کننده است. در این انتخابات رقابت میان دو حزب نیست، بلکه چهار حزب برای پیروزی با هم رقابت می کنند.»

گروه دیگر حزب کارگران سوسیالیست به رهبری پدرو سانچز از احزاب سنتی اسپانیاست. این حزب در انتخابات پیشین رتبه دوم را کسب کرد اما احتمالا در این انتخابات نمی تواند جایگاه خود را حفظ کند.

آقای سانچز وعده داده در صورت پیروزی به خانواده های کم بضاعت حقوق ماهیانه پرداخت کند. وی می گوید: «ما شاهد یک روز تاریخی هستیم. مردم اسپانیا می دانند که آینده نانوشته است و امروز باید با رای خود آن را بنویسیم. به همین دلیل است که از مردم می خواهم در این روز تاریخی رای بدهند.»

مهمترین دلیل سقوط محبوبیت سوسیالیست ها در این انتخابات، افزایش تصاعدی محبوبیت حزب جدید پودموس است. این حزب چپگرا به ویژه سیاست ریاضت اقتصادی که در اسپانیا اجرا می شود را مورد انتقاد قرار می دهد و وعده داده در صورت پیروزی اقدامات سختگیرانه اقتصادی را متوقف کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جدایی طلبان کاتالونیا و انتخابات پارلمانی اسپانیا

انتخابات اسپانیا: بازیگران جدید در برابر احزاب کهنه کار

ماریانو راخوی، نامزدی برای مقام خود