در خبرها آمده بود...

در خبرها آمده بود...
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی

آگهی

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

در خبرها آمده بود…

هزینه ارسال کارت تبریک به مریخ

شرکت پست بریتانیا هزینه ارسال کارت تبریک کریسمس به مریخ را تعیین کرد. شرکت پست سلطنتی بریتانیا در پاسخ به پرسش یک پسربچه پنج ساله در مورد هزینه ارسال کارت تبریک با موشک به کره مریخ، از سازمان فضانوردی آمریکا، ناسا استعلام کرد. قیمت اعلام شده ۱۱ هزار و ۶۰۲ پوند انگلستان، یعنی معادل ارزش ۱۸ هزار تمبر است. البته این مبلغ شامل هزینه دو پوند و ۲۵ سنتی ارسال کارت به مرکز پرتاب موشک ناسا نمی شود.

ایران: دیوارهای مهربانی

گروهی از جوانان در شهر های مختلف ایران دیوارها را به مکانی برای کمک به همنوعانشان بدل کرده اند. این بار «دیوارهای مهربانی» به جای آنکه سازه ای برای جدایی انسان ها باشد، وسیله ای است برای کمک به افرادی که توانایی مالی کافی برای تامین لباس گرم در زمان سرما را ندارند. شعار دیوار مهربانی این است: «نیاز نداری بذار، نیاز داری بردار.»

دیوار مهربانی به اصفهان رسید.
برای جوونای اصفهانی چه تیتری می زنید؟ pic.twitter.com/mekqp2B8il

— sepehr (@filmkotah2011) 13 Décembre 2015

اوکراین: دیپلماسی و دعوا

آرسن آواکوف، وزیر کشور اوکراین روز دوشنبه یک لیوان آب را به همراه چند فحش آبدار نثار میخائیل ساکاشویلی، فرماندار اودسا و رئیس جمهوری سابق گرجستان کرد.

دعوا از آنجا شروع شد که در جلسه ای در کی یف، ساکاشویلی آواکوف را به فساد متهم کرد و فریاد زد: «من ثابت می کنم که تو یکی دزد هستی. ثابت می کنم که این هیأت وزیران در واقع راه به فساد می برد. من نمی گذارم. بر عکس شما، من پول ندارم اما شرافت و شهرت دارم.»

موزه شصت میلیون دلاری توالت

واکمن، پلی استیشن و کارائوکه چیزهایی هستند که ژاپنی ها آنها را به دنیا معرفی کردند. اما چیزی که خود ژاپنی ها بیشتر از همه به آن می بالند «آب شویَک» یا واشلت (Washlet) است. آب شویَک در واقع دستگاهی با گونه ای فن آوری نوین است که بر روی دهانه توالت فرنگی نصب می شود و از طریق یک افشانک و با پاشش خودکار آب، شستشو را انجام می دهد. این دستگاه شستشو می کند و کار سیفون را هم انجام می دهد و در عین حال قابلیت تنظیم فشار و دمای آب را نیز دارد. کاربرد آن برای غیر ژاپنی ها کمی دشوار است، اما به ویژه برای مردم ایران و کشورهای مسلمان دیگر، به خصوص در کشورهای غربی که معمولا شلنگ آب برای شستشو در توالت وجود ندارد، می تواند مفید باشد.

توتو (TOTO)، شرکت سازنده آب شویَک در ژاپن، در آستانه صد سالگی تأسیس خود در سل ۲۰۱۷، با هزینه ای بالغ بر ۶۰ میلیون دلار، یک موزه توالت در جنوب ژاپن ساخته است. در طی سه ماهی که از ساخت این موزه می گذرد، تا کنون ۳۰ هزار نفر از آن بازدید کرده اند.

وانت لوله کش آمریکایی زیر پای داعش

خودرو وانت یک مرد آمریکایی که در سال ۲۰۱۳ به یک بنگاه دار در هیوستون تگزاس فروخته شده بود، به دست داعش افتاد. مارک اوبرهولتزر که لوله کش است، یک وانت فورد مشکی رنگ داشت که ابزار و لوازم کارش را در آن می گذاشت. او بعدها تصویر وانت خود را در اینترنت دید که شماره تلفن کارگاه لوله کشی اش هم چنان روی در آن نقش بسته بود، اما یک اراده توپ ضد هوایی ۲۳ میلی متری هم در عقب آن نصب شده بود.

گربه ای که به توالت می رود

و حالا با گربه ای آشنا شوید که خودش به توالت می رود؛ گربه ای خانگی در جزیره سیروس (Syros) یونان که نیازی به ماسه های مخصوص مدفوع و ادرار گربه ها در آپارتمان ندارد. صاحبانش می گویند قدم بعدی در آموزش این گربه، کشیدن سیفون خواهد بود.

سگ اسکیت باز

و نیز سگی در لیما، پایتخت پرو که اسکیت برد بازی می کند! اوتو یک بولداگ است که توانست با اسکیت برد از تونلی که سی نفر با پاهایشان برای او درست کردند بگذرد و به این ترتیب رکوردی جهانی از خود به جای بگذارد.

Sources:

هزینه ارسال کارت تبریک به مریخ

موزه شصت میلیون دلاری توالت

گربه ای که به توالت می رود

سگ اسکیت باز

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ده‌ها کشته و زخمی در حمله موشکی به چرنیهیف؛اوکراین:روسیه برای پاکسازی سنگرها گاز اشک‌آور بکار می‌برد

حملات شدید روسیه به تاسیسات انرژی اوکراین؛ مسکو: پاسخی به اقدامات خرابکارانه کی‌یف بود

روسیه: اوکراین با پهپاد به نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا حمله کرده است