Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ولادیمیر پوتین: بهبود روابط با ترکیه «دشوار» است

ولادیمیر پوتین: بهبود روابط با ترکیه «دشوار» است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در نشست خبری سالانه خود بار دیگر از رهبران ترکیه بابت تیره شدن روابط روسیه و ترکیه انتقاد کرد و گفت که رسیدن به

آگهی

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در نشست خبری سالانه خود بار دیگر از رهبران ترکیه بابت تیره شدن روابط روسیه و ترکیه انتقاد کرد و گفت که رسیدن به تفاهم با دولت کنونی ترکیه «بسیار دشوار» است.

آقای پوتین با اشاره به ماجرای هدف قرار گرفتن هواپیمای جنگنده روس توسط نیروهای ترکیه گفت که این اقدام ترکیه فقط اقدامی «غیردوستانه» یا «اشتباه» نبود، بلکه اقدامی «خصمانه» بود.

ولادیمیر پوتین گفت: «در صورتی که این اقدام، یک اقدام اشتباه بود رهبران ترکیه به ما تلفن می کردند و توضیح می دادند. این روند طبیعی کار بود. اما به جای این کار آنها در بروکسل به سراغ ناتو رفتند. می خواهم بگویم که اگر آنها می خواستند با این کارها روسیه را از منطقه بیرون کنند، شکست خوردند.»

آقای پوتین همچنین در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، گفت که سیاست دولت روسیه در این مورد عوض نشده است و این کشور باور دارد که فقط مردم سوریه می توانند درباره سرنوشت کشورشان و رهبری در این کشور تصمیم بگیرند.

رئیس جمهوری روسیه در پاسخ به یک خبرنگار اوکراینی گفت که نظامیان روسیه تحت هیچ برنامه نظامی سازمان یافته ای در اوکراین نیستند اما ممکن است افرادی از روسیه در اوکراین حضور داشته باند.

ولادیمیر پوتین در ابتدای این نشست خبری همچنین درباره وضعیت اقتصادی روسیه صحبت کرد و گفت که این کشور شرایط بحرانی اقتصادی را پشت سر گذاشته است. آقای پوتین گفت که سقوط قیمت نفت بر تامین بودجه پیش بینی شده اقتصادی تاثیر منفی گذاشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار روسیه به ارمنستان: روابط با ناتو باعث بی‌ثباتی در قفقاز و پشیمانی می‌شود

هشدار و موضع پوتین نسبت به استخراج ارز‌های دیجیتال در روسیه

بحثِ ممنوعیت حجاب اسلامی در روسیه؛ رویکرد دولت پوتین، مفتی‌ها و رهبران جمهوری‌های خودمختار چیست؟