توافق روسیه با برگزاری دور بعدی مذاکرات صلح سوریه در نیویورک

توافق روسیه با برگزاری دور بعدی مذاکرات صلح سوریه در نیویورک
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزرای خارجه آمریکا و روسیه در نشستی مشترک در مسکو از توافق برای برگزاری دور بعدی گفتگوهای صلح سوریه روز جمعه ۱۸ دسامبر در مقر سازمان ملل متحد در

آگهی

وزرای خارجه آمریکا و روسیه در نشستی مشترک در مسکو از توافق برای برگزاری دور بعدی گفتگوهای صلح سوریه روز جمعه ۱۸ دسامبر در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک خبر دادند.
جان کری، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا نیز پس از دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه از یافتن “زمینه های مشترک” درباره اینکه کدام گروه های اپوزیسیون باید در مذاکرات صلح سوریه حضور یابند، خبر داد.

سفر وزیر خارجه آمریکا یک هفته پس از سفر به ریاض، پایتخت عربستان سعودی و برای نزدیک کردن مواضع دو طرف و یافتن راه حلی برای پایان بخشیدن به درگیری ها در سوریه صورت گرفت.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در نشست خبری مشترک گفت: «ما با نشستی که قرار است روز جمعه در نیویورک برگزار شود، کاملا موافق هستیم. نشستی که قرار است در سطح وزرا و با حضور گروه های بین المللی صورت گیرد. همچنین پیش بینی می کنیم که در پایان این نشست با رضایت تمامی گروه های حاضر و اعضای شرکت کننده بتوانیم پیش نویس قطعنامه ای را به شورای امنیت سازمان ملل متحد را ارایه دهیم.»

جایگاه و نقش بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در آینده این کشور از مهمترین موراد اختلاف میان مسکو و دیگر اعضای ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا است.

جان کری، وزیر خارجه آمریکا نیز در پایان این نشست گفت: «آمریکا و همراهانش خواستار آنچیزی که تغییر رژیم نامیده می شود در سوریه نیستند. ما می گوییم، نمیتوان باور کرد که اسد در جای خود توانایی اداره سوریه در آینده را داشته باشد.»

در دومین نشست وین که با حضور قدرت های جهانی و ایران و عربستان برگزار شد، مقرر شد تا دولت بشار اسد و گروه های مخالف تا ضرب الاجل اول ژانویه مذاکرات دو طرفه را شروع کنند و طی شش ماه بر سر تشکیل یک دولت انتقالی به توافق برسند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش ها به تشکیل ائتلاف اسلامی ضد تروریسم به رهبری عربستان

تشکیل ائتلاف ضد تروریستی به رهبری عربستان سعودی و با حضور ۳۴ کشور مسلمان

ده‌ها کشته و زخمی در حمله موشکی به چرنیهیف؛اوکراین:روسیه برای پاکسازی سنگرها گاز اشک‌آور بکار می‌برد