واکنش ها به تشکیل ائتلاف اسلامی ضد تروریسم به رهبری عربستان

واکنش ها به تشکیل ائتلاف اسلامی ضد تروریسم به رهبری عربستان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تشکیل ائتلاف اسلامی ضد تروریسم با حضور ۳۴ کشور به رهبری عربستان سعودی حمایت کشورهای عضو این ائتلاف را در پی داشت. اکثر کشورهای همراه در این ائتلاف

آگهی

تشکیل ائتلاف اسلامی ضد تروریسم با حضور ۳۴ کشور به رهبری عربستان سعودی حمایت کشورهای عضو این ائتلاف را در پی داشت.

اکثر کشورهای همراه در این ائتلاف مسلمانان غیر شیعه هستند و ایران، عمان، سوریه و عراق در این ائتلاف اسلامی ضد تروریسم عضویت ندارند. جمهوری اسلامی ایران تاکنون واکنشی رسمی به این تصمیم نداشته است.

حسین رویوران، تحلیلگر سیاسی با بیان عدم حمات ایران از این ائتلاف می گوید: «به نظر ایران سردمداران این جریان سوابق خوبی ندارند و آنها متهمان اصلی حمایت از جریان تروریسم به شمار می روند.»

احمد داود اوغلو، نخست وزیر ترکیه با حمایت از این تصمیم گفت: «تمامی کشورهای مسلمان باید با یکدیگر متحد شوند تا بتوانند در مقابل تروریسم بایستند. این اتحاد بهترین پاسخ به کسانی است که تلاش دارند اسلام و ترور را با یکدیگر متحد نشان دهند. ترکیه برای هر نوع همکاری در این بخش جدای از اینکه چه کسی این ائتلاف را رهبری و هدایت کند، آماده است.»

موضعگیری متفاوت ایران در جریان درگیری ها در سوریه و نیز حمایت جمهوری اسلامی از حوثی ها در یمن روابط میان دو کشور را تیره تر از قبل کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران همچنان در فهرست سیاه اف‌ای‌تی‌اف باقی ماند

سوئیس فعالیت حماس و عناصر مرتبط با آن را در خاک خود ممنوع می‌کند

دو حزب پاکستان برای تشکیل دولت ائتلافی با نخست‌ وزیری شهباز شریف توافق کردند