پناهجویان مبحث اصلی کنگرۀ اتحادیۀ دموکرات مسیحی آلمان هستند

پناهجویان مبحث اصلی کنگرۀ اتحادیۀ دموکرات مسیحی آلمان هستند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اتحادیۀ دموکرات مسیحی آلمان روز دوشنبه کنگرۀ سالانۀ خود را شهر «کارلسروحه» برگزار می کند. موضوع پناهجویان و نحوۀ پذیرش خیل عظیم مهاجرانی که به سوی

آگهی

اتحادیۀ دموکرات مسیحی آلمان روز دوشنبه کنگرۀ سالانۀ خود را شهر «کارلسروحه» برگزار می کند. موضوع پناهجویان و نحوۀ پذیرش خیل عظیم مهاجرانی که به سوی آلمان روانه شده اند، از سرفصل های مهم کنگرۀ سالانۀ این حزب است.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان تحت فشارهای زیادی در رابطه با سیاست های مهاجرپذیری دولت خود قرار دارد اما علیرغم این فشارها اعلام کرده محدودیت های خواسته شده از سوی احزاب راست و میانه رو را نمی پذیرد.

صدراعظم آلمان در این باره می گوید: «سوال کاهش تعداد پناهجویان یک مساله در سطح اروپا و در رابطه با همبستگی با اروپاست. همزمان باید با دلایلی که این مردم را وادار به فرار می کند جنگ کرد. آلمان نمی تواند در رابطه با پناهجویان اقدامات یکجانبه صورت دهد. البته که ما در این باره تصمیماتی خواهیم گرفت و مقررات خودمان را اجرا می کنیم اما حتی این مساله هم همیشه باید در جهت اقدامات اروپایی باشد.»

برخی از احزاب آلمان و حتی تعداد زیادی از اعضای اتحادیۀ دموکرات مسیحی خواهان تعیین رقمی به عنوان سقف پذیرش پناهجو برای این کشور هستند. صدراعظم آلمان می گوید برای اجرای چنین سیاستی به جای یک اقدام ملی تابع یک تصمیم گیری اروپایی خواهد بود.

توماس دومیزیر، وزیر کشور آلمان که نسبت به سیاست های مهاجرپذیری صدراعظم این کشور معترض است با بیان اینکه در صورت عدم کنترل مرزها و ورود بی رویۀ مهاجران، محدودۀ شنگن به زودی از بین خواهد رفت، باز هم بر تعیین سهمیۀ سالانه برای تقسیم پناهجویان میان کشورهای اروپایی تاکید کرده است.

به گزارش وزارت مهاجرت آلمان، این کشور در فاصلۀ ژانویه تا نوامبر ۲۰۱۵، بیش از یک میلیون نفر را به عنوان پناهجو ثبت نام کرده است. این کشور پیش از این ظرفیت پذیرش پناهجو برای سال ۲۰۱۵ را هشتصد هزار نفر اعلام کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعزام کشتی جنگی آلمان به دریای سرخ؛ برلین به ماموریت اتحادیه اروپا برای تأمین امنیت کشتیرانی پیوست

طرح «راست‌های افراطی» در آلمان برای خروج از اتحادیه اروپا از راه برگزاری همه‌پرسی

ویدئوی اعتراض هزاران کشاورز آلمانی در صبح سرد برلین