شلیک اخطار ناو روسی به قایق ماهیگیری ترک در دریای اژه

شلیک اخطار ناو روسی به قایق ماهیگیری ترک در دریای اژه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات نظامی روسیه می گویند روز یکشنبه خدمۀ یک ناو متعلق به نیروی دریایی این کشور در دریای اژه برای مجبور کردن یک قایق ماهیگیری ترک به تغییر مسیر و

آگهی

مقامات نظامی روسیه می گویند روز یکشنبه خدمۀ یک ناو متعلق به نیروی دریایی این کشور در دریای اژه برای مجبور کردن یک قایق ماهیگیری ترک به تغییر مسیر و عدم برخورد با این قایق مجبور به شلیک اخطار شده اند. در پی این حادثه، وابستۀ نظامی ترکیه در روسیه به وزارت خارجۀ این کشور احضار شده است.

به گفتۀ مقامات روسی، ناو «اسمتلیوی» در فاصلۀ ۲۲ کیلومتری جزیرۀ یونانی «لومنوس» در دریای اژه با این قایق ماهیگیری ترک مواجه شده است. این قایق پس از شلیک اخطار از سوی این ناو روسی، با ۵۰۰ متر فاصله مسیر خود را عوض کرده است.

روابط دو کشور روسیه و ترکیه از روز بیست و چهارم نوامبر به اینسو و پس از سرنگونی یک سوخوی روسی توسط جنگنده های ترک به شدت پرتنش شده است. روسیه ترکیه را متهم می کند که برای تامین امنیت انتقال نفت از سوی داعش به خاک این کشور این جنگنده را در خاک سوریه هدف قرار داده است.

ترکیه ضمن رد این اتهام از تجاوز این جنگنده به حریم هوایی این کشور و بی اعتنای خلبان آن به اخطارهای جنگنده های ترک سخن می گوید. در ادامۀ این تنش، ارتش ترکیه سفر به روسیه را برای خدمه و کارکنان خود ممنوع کرده است.

این تنش مناسبات اقتصادی دو کشور را نیز تحت تاثیر قرار داده و موجب شده است که روسیه تحریم هایی را علیه ترکیه در بخش های کشاورزی، توریسم و انرژی اعمال کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طرفداران الکسی ناوالنی از مردم خواستند تا در مراسم تشییع جنازه او شرکت کنند

بزم جنجالی روس‌های مقیم سریلانکا به سفارت کشید و برگزارکننده آن از ترس جان متواری شد

شکاف در گروه ۷؛ فرانسه با طرح آمریکا برای فروش اموال توقیف‌شده روسیه مخالفت کرد