تدابیر سختگیرانه علیه پناهجویانی که قصد ورود و اقامت در اروپا را دارند

تدابیر سختگیرانه علیه پناهجویانی که قصد ورود و اقامت در اروپا را دارند
نگارش از Euronews

پلیس یونان حدود ۳۰ تن از پناهجویانی معترضی که سه هفته در مرز یونان و مقدونیه خواستار عبور از مرز و استفاده از مسیر مقدونیه و صربستان برای رسیدن به

پلیس یونان حدود ۳۰ تن از پناهجویانی معترضی که سه هفته در مرز یونان و مقدونیه خواستار عبور از مرز و استفاده از مسیر مقدونیه و صربستان برای رسیدن به اروپای شمالی و غربی هستند، بازداشت کرد و آنها را با اتوبوس به آتن پایتخت یونان فرستاد.

چهارشنبه نزدیک به ۱۲۰۰ تن از پناهجویانی که اغلب اهالی ایران، مراکش و پاکستان بودند به عدم صدور مجوز عبور از مرز و ورود به مقدونیه دست به اعتراض زدند و با پلیس یونان درگیر شدند.

همزمان قایق ۲۶ پناهجو در نزدیکی جزیره فارماکونیسی یونان غرق شد و دوازده نفر جان باختند و بقیه توسط گارد ساحلی نجات پیدا کردند.

دولت آلمان یکی از مهمترین میزبانهای مهاجران و پناهجویان در ماههای اخیر قصد دارد روند ارائه ویزا و مجوز تردد پناهجویان را سختگیرانه تر از قبل کند.

وزیر کشور آلمان نمونه ای از کارت شناسایی های جدید مهاجران را نشان داد و در این باره گفت: “ روشن است که روند قانونی شدن پناهندگانی طولانی تر از سابق خواهد شد. “

به گفته دولت آلمان کارتهای شناسایی جدید اجازه کنترل پناهجویان را بهتر از قبل خواهد داد و مانع از تولید کارتهای شناسایی تقلبی می شود.

مطالب مرتبط