Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آلمان سیاستهای سختگیرانه تری برای پذیرش پناهجویان در پیش می گیرد

آلمان سیاستهای سختگیرانه تری برای پذیرش پناهجویان در پیش می گیرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گزارش تحلیلی آلمان کشوری است که در پی بحران پناهجویان در تابستان سال جاری بیشترین شمار آوارگان از جنگ گریخته به اروپا را پناه داد. در آن زمان، آنگلا

آگهی

گزارش تحلیلی

آلمان کشوری است که در پی بحران پناهجویان در تابستان سال جاری بیشترین شمار آوارگان از جنگ گریخته به اروپا را پناه داد. در آن زمان، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان وظیفه اخلاقی قاره اروپا را در برابر سیل ورود مهاجران یاد آور شده بود. بسیاری از پناهجویان نیز خواهان رفتن به این کشور بودند.

آلمان برای کمک، میلیاردها دلار هزینه کرده و مراکز زیادی را برای پذیرش و سامان دادان به وضع پناهجویان اختصاص داده است. سخاوت آلمان به گونه ای بوده که اکنون برخی از مهاجران لقب مادر ترزا را به صدر اعظم آلمان داده اند.

خانم مرکل که از حضور انبوه مهاجران در کشورش آگاه بود در ماه سپتامبر گفت: «ما شاهد حضور پناهجویان هستیم که در آلمان ساکن شده و در چند سال آتی وضعیت کشور را تغییر خواهند داد. می خواهیم این تغییر مثبت باشد.» اکنون این کشور با واقعیت ملموس حضور مهاجران در این کشور روبروست. در یک سال گذشته، آلمان ورود یک میلیون مهاجر را ثبت کرده که بیش از ۲۰۶ هزار نفر از آنها تنها در ماه نوامبر وارد این کشور شده اند.

از سوی دیگر، صدر اعظم آلمان نتوانسته برخی از احزاب هم پیمان خود بویژه اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن در پارلمان این کشور را برای پذیرش سیاست های پناهندگی متقاعد کند. این حزب یکی از منتقدین سیاستهای دولت در نحوه پذیرش پناهجویان است.

به تازگی آلمان اعلام کرده این کشور سیاستهای سختگیرانه تری در پذیرش مهاجران اتخاذ خواهد کرد. توماس دو میزیر، وزیر کشور آلمان نیز تاکید کرده است که حمایت از پناهجویان به صورت زمانبندی شده خواهد بود و از این پس اعضای خانواده پناهجویان در خارج از این کشور را شامل نخواهد شد.

دولت آلمان همچنین نگران افزایش خشونت های نژادپرستانه علیه مهاجران است. در ماه های گذشته این کشور شاهد خشونت های گوناگونی بوده است. حزب راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان» و جنبش ضد اسلام پگیدا از این خشونت ها برای مخالفت با دولت سود می جویند.

دولت آلمان برای مهار بحران پناهجویان به تازگی تصمیم گرفته مهاجران تازه وارد اقتصادی را به کشور مبداء شان بازگرداند. بیشتر این افراد از کشورهای حوزه بالکان هستند. نخستین موج اخراجها در اواخر ماه نوامبر سال جاری صورت گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تدابیر سختگیرانه علیه پناهجویانی که قصد ورود و اقامت در اروپا را دارند

پلیس یونان انتقال مهاجران را از مرز مقدونیه به اردوگاه پناهندگان آغاز کرد

دستگاه «لجستیک پیچیده» با سوخت یونجه؛ چرا قاطرها در ارتش آلمان همچنان به انجام ماموریت مشغولند؟