Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

حضور نظامیان ترکیه در عراق با وجود پایان اولتیماتوم ۴۸ ساعته بغداد

حضور نظامیان ترکیه در عراق با وجود پایان اولتیماتوم ۴۸ ساعته بغداد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با وجود آنکه اولتیماتوم بغداد روز سه شنبه به پایان می رسد، هیچ نشانه ای مبنی بر خروج نیروهای نظامی ترکیه از شمال عراق دیده نمی شود. در پی ورود

آگهی

با وجود آنکه اولتیماتوم بغداد روز سه شنبه به پایان می رسد، هیچ نشانه ای مبنی بر خروج نیروهای نظامی ترکیه از شمال عراق دیده نمی شود.

در پی ورود نیروهای نظامی ترکیه به خاک عراق و استقرار آنها در پایگاهی در موصل، وزارت خارجه عراق از روز یکشنبه ۱۵ آذر اولتیماتومی ۴۸ ساعته را برای ترکیه تعیین کرد و از آنکارا خواست نیروهایش را از خاک این کشور خارج کند. بغداد اعلام کرده است درصورت خودداری ترکیه از تخلیه نیروهایش و ادامه نقض حاکمیت این کشور، موضوع را از طریق مراجع بین المللی از جمله شورای امنیت سازمان ملل پیگیری خواهد کرد.

معاون نخست وزیر ترکیه عصر روز دوشنبه در واکنش به این تصمیم دولت عراق گفت: «نیروهای ترکیه در عراق حضور دارند تا به آموزش شبه نظامیان این کشور برای جنگ علیه تروریسم بپردازند. اما دولت عراق نسبت به این موضوع بسیار حساس شده است. احتمالا دولت عراق موضع خود را پس از دریافت نامه نخست وزیر ما و پس از آنکه وزرای دو کشور در این زمینه با یکدیگر تشیل جلسه دهند، تغییر خواهد داد.»

مناطق شمالی موصل هم اکنون در کنترل نیروهای داعش است و از سال گذشته میلادی سربازان ترکیه در منطقه موصل در شمال عراق مستقر شده اند و به گفته آنکارا، به ارائه مشاوره نظامی و آموزش داوطلبان عراقی در جنگ علیه داعش می پردازند. ترکیه تاکید می کند ورود نیروهای نظامی جدید به خاک عراق نیز با همین هدف انجام شده و به منزله تدارک برای عملیات نظامی در خاک عراق نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شورش، غارت و نابسامانی در کالدونیای جدید ماکرون را به این قلمرو فرانسه کشاند

کمبود نیرو در ارتش اوکراین؛ زندانیان به جبهه فرستاده می‌شوند

دولت اوکراین اختیارات خود را در قالب حکومت نظامی افزایش داد