Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تدابیر شدید امنیتی در رم در آستانه برگزاری مراسم سال مقدس

تدابیر شدید امنیتی در رم در آستانه برگزاری مراسم سال مقدس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نبروهای امنیتی ایتالیا خود را برای برگزاری مراسم سال مقدس آماده می کنند. پاپ فرانچسکو قرار است روز سه شنبه به مناسبت پنجاهمین سالگرد شورای دوم

آگهی

نبروهای امنیتی ایتالیا خود را برای برگزاری مراسم سال مقدس آماده می کنند. پاپ فرانچسکو قرار است روز سه شنبه به مناسبت پنجاهمین سالگرد شورای دوم واتیکان در کلیسای سن پیر در رم و با حضور میلیونها زائر سخنرانی کند. این نخستین بار پس از تشکیل “دولت اسلامی” از سوی داعش است که تدابیر امنیتی شدید در اطراف واتیکان در نظر گرفته می شود.

یکی از زائران که از ناپل آمده درباره حضور نیروهای امنیتی گفت: «تدابیر امنیتی در سطح بالا به دلیل حمله های تروریستی اخیر طبیعی است. ولی گمان نمی کنم کاری به این مراسم داشته باشند. زیرا یک جنگ مذهبی نیست. با این حال بازرسی ها منطقی هستند، زیرا هیچگاه نمی دانیم چه اتفاقی می افتد.»

یکی دیگر از زائران درباره دشوار نبودن نحوه حضور در این مراسم گفت: «تنها باید از طریق اینترنت ثبت نام کنید و به مرکز اطلاعات زائرین بیایید. در آنجا به شما بلیط هایتان را می دهند. ثبت نام ساده است.»

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ۲۰۰۰ نیروی پلیس برای تشدید تدابیر امنیتی در اطراف کلیسای سن پیر و دیگر کلیساهای بزرگ رم حضور خواهند داشت. همچنین با هماهنگی نیروی هوایی و ارتش ایتالیا، روز سه شنبه، برخی از بخشهای رم، جزو منطقه های پرواز ممنوع در نظر گرفته خواهند شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرسه‌زنی شبانه سلطان جنگل در حومه رم؛ فرار شیر از سیرک وحشت‌آفرین شد

پلیس ایتالیا ۲ گردشگر را که در بنای ۴۶۰ ساله دیوارنگاری کرده بودند، بازداشت کرد

شورش، غارت و نابسامانی در کالدونیای جدید ماکرون را به این قلمرو فرانسه کشاند