Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ارمغان حملات پاریس برای راستگرایان؛ امکان کنترل چند ناحیه فرانسه

ارمغان حملات پاریس برای راستگرایان؛ امکان کنترل چند ناحیه فرانسه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فرانسوی ها روز یکشنبه برای اولین بار پس از حملات مرگبار پاریس در انتخابات منطقه ای به پای صندوقهای رای رفتند تا اعضای شوراهای مناطق را برگزینند،

آگهی

فرانسوی ها روز یکشنبه برای اولین بار پس از حملات مرگبار پاریس در انتخابات منطقه ای به پای صندوقهای رای رفتند تا اعضای شوراهای مناطق را برگزینند، انتخاباتی که احتمال می رود با پیروزی راستگرایان افراطی شگفتی به همراه خواهد داشت.

عملکرد دولت فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در مواجه با حملات خونین ۱۳ نوامبر پاریس هر چند ۳۰ درصد بر محبوبیت وی افزوده اما بر اساس نظرسنجی ها بیش از ۲۳ درصد آرا را برای حزب حاکم سوسیالیست وی به ارمغان نخواهد آورد و این حزب در رده سوم قرار خواهد گرفت.

انتظار می رود حزب راست میانه «جمهوریخواهان» نیکولا سارکوزی، رئیس جمهوری سابق با کسب حدود ۲۹ درصد آراء در رده دوم قرار گیرد.

بخت اول انتخابات منطقه ای فرانسه با کسب ۳۰ درصد آراء با حزب راستگرای افراطی «جبهه ملی» مارین لوپن است، حزبی که ضد ایده مهاجرت و اتحادیه اروپاست و در رده نخست جای خواهد گرفت.

راستگرایان افراطی «جبهه ملی» فرانسه احتمالا خواهند توانست کنترل حداقل ۲ ناحیه فرانسه را بدست گیرند؛ مارین لوپن، رهبر حزب با پیروزی در ناحیه «نور پاد کاله پیکاردی» (Nord-Pas-De-Calais-Picardie) در شمال و خواهر زاده جوان وی ماریون مارِشال لوپن در «پروانس آلپ کت دآزور» ( Provence-Alpes-Cote d’Azur) واقع در جنوب فرانسه.

ماریون مارِشال لوپن جوانترین نماینده ای است که به پارلمان فرانسه نیز راه یافته است.

اگر راستگرایان افراطی پیروز شوند، پیروزیشان بی سابقه بوده و برای اولین بار خواهند توانست کنترل ناحیه ای را در فرانسه بدست گیرند.

دور دوم انتخابات منطقه ای برای برگزیدن نمایندگان ۱۳ ناحیه فرانسه برای یک دوره شش ساله تحت تدابیر شدید امنیتی و یکشنبه هفته آینده برگزار خواهد شد.

شوراهای نواحی فرانسه در اموری همچون آموزش و اقتصاد از قدرت زیادی برای تصمیم گیری و اعمال قدرت در سطح منطقه ای برخوردار هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات پارلمانی فرانسه؛ راست‌های افراطی در نظرسنجی‌ها از ائتلاف چپ‌ها محبوب‌ترند

نیکولا سارکوزی در دادگاه تجدیدنظر هم به زندان محکوم شد

نگاه متفاوت احزاب فرانسه به راهپیمایی علیه یهودستیزی