Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سه کشتی جنگی ناتو با هدف تضمین امنیت ترکیه در استانبول پهلو گرفتند

سه کشتی جنگی ناتو با هدف تضمین امنیت ترکیه در استانبول پهلو گرفتند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) با هدف تضمین امنیت ترکیه سه کشتی جنگی خود را در اطراف استانبول مستقر کرده است. ظاهرا این اقدام به سقوط جنگنده

آگهی

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) با هدف تضمین امنیت ترکیه سه کشتی جنگی خود را در اطراف استانبول مستقر کرده است. ظاهرا این اقدام به سقوط جنگنده روسیه توسط ارتش ترکیه و در پی آن بالا گرفت تنش میان دو کشور ارتباطی ندارد.

خبرنگار یورونیوز در استانبول نظر برخی از شهروندان ترک را جویا شده است. یکی از آنها گفت: «ما نمی دانیم ناتو دنبال چیست اما انتظار می رود که سقوط هواپیما تلافی شود. در آن صورت آنها کاری خواهند کرد و به همین خاطر اینجا هستند.» دیگری افزود: «ما عضو ناتو هستیم. هر حمله ای به ما به منزله حمله به ناتو محسوب می شود. فکر می کنم باید اینطور باشد.»

سه کشتی جنگی پرتغالی٬ اسپانیایی و کانادایی پنجشنبه شب به استانبول رسیدند. با این حال ناتو از مسکو و آنکار خواسته تا تنش موجود را از طریق راهکارهای دیپلماتیک کاهش دهند.

بورا بایکتار٬ خبرنگار یورونیوز در استانبول گفت: «بسفر که مهمترین مجرای روسیه برای پشتیبانی از سوریه بود هم اکنون میزبان کشتی های ناتوست که در این بندر پهلو گرفته اند. تحرکات نظامی در اینجا شدت گرفته است. شهروندان استانبول حضور آنها را به مثابه همبستگی ناتو با ترکیه در برابر روسیه ارزیابی می کنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر خارجه روسیه: سخنان وزیر خارجه ترکیه نکته جدیدی نداشت

ولادیمیر پوتین قول داد در واکنش به شلیک به جنگنده روس، مقابله به مثل کند

پس از روس‌ها و اوکراینی‌ها؛ ایرانیان سال گذشته میلادی بیشترین مجوز اقامت در ترکیه را دریافت کردند