Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آمریکا می خواهد تعداد نیروهای ویژه در عراق و سوریه را بیشتر کند

آمریکا می خواهد تعداد نیروهای ویژه در عراق و سوریه را بیشتر کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا از قصد این کشور برای استقرار نیروهای ویژۀ نظامی برای مبارزه با داعش در عراق و سوریه خبر داد. به گفتۀ وزیر دفاع آمریکا

آگهی

اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا از قصد این کشور برای استقرار نیروهای ویژۀ نظامی برای مبارزه با داعش در عراق و سوریه خبر داد. به گفتۀ وزیر دفاع آمریکا که در مقابل کمیسیونی در کنگرۀ این کشور سخن می گفت، فرماندهی عملیات نظامی، آزادسازی گروگان ها و جستجو برای یافتن رهبران داعش از جمله وظایفی است که این نیروهای ویژه به عهده خواهند داشت. قرار است این نیروها به دیگر نظامیان آمریکایی حاضر در عراق و شمال سوریه بپیوندند.

ترنت فرانکس، نمایندۀ جمهوریخواه کنگرۀ آمریکا در این باره به خبرنگار یورونیوز گفت: «در رابطه با گروه دولت اسلامی، ابتدا دولت تلاش کرد کردها را علیه این گروه مسلح کند و حالا قرار است نیروهای آمریکایی در زمین [عراق و سوریه] مستقر شوند تا هر کاری که لازم است برای از بین بردن این سازمان شیطانی انجام بدهند.»

ست مولتون، نمایندۀ دموکرات نیز با بیان اینکه آمریکا نیاز به استراتژی درست دارد، می گوید: «من باور دارم که پیروز خواهیم شد اما قبل از آن باید مطمئن باشیم که استراتژی ما درست است و تمامی منابع را برای این پیروزی در اختیار داریم. این یعنی اینکه ما از منابعی که اینجا در آمریکا داریم استفاده کنیم و دیگر اینکه از مشارکت متحدانمان در اروپا و مناطق دیگر بهره ببریم تا علیه این تندروها که در همه جای دنیا ما را تهدید می کنند، یک جبهۀ متحد ایجاد کنیم.»

بیشتر این نیروها به عراق اعزام خواهند شد و تعداد ۵۰ نفر از این میان به منظور ارائۀ مشاورۀ نظامی به گروههای کرد و عرب در شمال سوریه مستقر می شوند.

اشتفان گروبه خبرنگار یورونیوز از واشنگتن می گوید: «از زمان حملات پاریس، رئیس جمهور اوباما از سوی هر دو حزب برای اقدامات تهاجمی علیه داعش تحت فشار است. همانطور که اشتون کارتر گفت، تا به اینجا دولت سعی کرده خود را با وقایع سازگار کند. پیام دولت به نمایندگان این است که پیروزی آسان و سریع نخواهد بود.»

در حال حاضر ۳۵۰۰ نیروی آمریکایی در عراق حضور دارند که به عنوان مشاور نظامی فعالیت می کنند. نیروهای نظامی آمریکایی حاضر در عراق به رغم اینکه وظیفۀ مداخله در عملیات نظامی ندارند در ماه مه سال جاری یک عملیات زمینی را علیه ابوسیاف، یکی از رهبران داعش صورت دادند که منجر به کشته شدن وی شد. در این عملیات، نیروهای آمریکایی موفق شدند همسر وی را دستگیر کنند که به گفتۀ آمریکایی ها «یک گنجینۀ اطلاعاتی در مورد داعش» است.

آمریکا امیدوار است در این حضور نظامی تنها نماند و دیگر متحدانش نیز به جنگ زمینی علیه داعش بپیوندند. وزیر دفاع آمریکا بدون اشاره به کشوری خاص تاکید کرده است کشورهای همسایۀ سوریه و عراق در این میان می توانند نقش مهمی ایفا کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جان کری به دنبال ائتلافی وسیع تر علیه داعش

عملیات نظامی عراق در رمادی و فلوجه همزمان با ادامۀ بمباران مواضع داعش

آلمان به ائتلاف نظامی ضد داعش می پیوندد