جان کری به دنبال ائتلافی وسیع تر علیه داعش

جان کری به دنبال ائتلافی وسیع تر علیه داعش
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جان کری، وزیرامورخارجه آمریکا با شرکت در یک کنفرانس خبری در بروکسل، به مسائل مختلفی از نبرد با داعش در سوریه و عراق گرفته تا گسترش ناتو اشاره کرد. او

جان کری، وزیرامورخارجه آمریکا با شرکت در یک کنفرانس خبری در بروکسل، به مسائل مختلفی از نبرد با داعش در سوریه و عراق گرفته تا گسترش ناتو اشاره کرد.

آگهی

او با تاکید بر درخواست واشنگتن از همپیمانانش برای همکاری جدی تر در مبارزه با گروه تروریستی داعش گفت: «خواستار مشارکت اعضای ناتو و اعزام نیروهای ویژه برای تعلیم پلیس، کمک در تهیه مهمات و کمک نظامی شده ایم. یا افرادی که صرفا بتوانند در زمینه پشتیبانی کمکی کنند. راههای مختلفی برای مشارکت کشورها وجود دارد لازم نیست حتما نیرو اعزام کنند و در “اقدام نظامی مرگبار” شرکت کنند. می توانند این کار را با فراهم کردن تسهیلات پزشکی یا کارهای دیگری نظیر جمع آوری اطلاعات انجام دهند.»

پس از حملات تروریستی پاریس و عزم جدی فرانسه در نبرد با داعش، انتظار می رود دولتهای بریتانیا و آلمان هم با چراغ سبز پارلمان های متبوع خود، ائتلاف با آمریکایی ها را در این عرصه عملی کنند.

این در حالیست که روسیه در جبهه ای دیگر در همکاری نزدیک با دمشق، در حال مبارزه با داعش است. جبهه ای که تهران، از حامیان نزدیک بشار اسد هم از آن حمایت می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا می خواهد تعداد نیروهای ویژه در عراق و سوریه را بیشتر کند

گسترش نظارت با دوربین توسط طالبان؛ آیا شرکت چینی طرح امنیتی آمریکا یا ترکیه را اجرا می‌کند؟

چراغ سبز بایدن به تحویل موشک‌های دوربرد «ا‌تکمز» به کی‌یف؛ این موشک‌ها چه ویژگی‌هایی دارند؟