Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ژاپن صید نهنگ در اقیانوس منجمد جنوبی را از سر می گیرد

ژاپن صید نهنگ در اقیانوس منجمد جنوبی را از سر می گیرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ژاپن در نظر دارد علیرغم مخالفت های جهانی شکار نهنگ را از سر بگیرد. به همین منظور کشتی های صیادی ژاپنی روز سه شنبه عازم اقیانوس منجمد جنوبی شدند

آگهی

ژاپن در نظر دارد علیرغم مخالفت های جهانی شکار نهنگ را از سر بگیرد. به همین منظور کشتی های صیادی ژاپنی روز سه شنبه عازم اقیانوس منجمد جنوبی شدند.

توکیو می گوید صید نهنگ در جنوبگان تنها جنبه پژوهشی-علمی دارد و شمارگان آن تا مارس آینده از سقف ۳۳۳ نهنگ تجاوز نخواهد کرد.

صید تجاری نهنگ از ۲۹ سال پیش ممنوع است اما ژاپن از سال ۱۹۸۷، صیدی را که «صید علمی» نهنگ می نامد، در دستور کار قرار داده است.

دیوان بین المللی دادگستری مارس ۲۰۱۴ با صدور حکمی از ژاپن خواست صید نهنگ را در جنوبگان متوقف کند. پس از آن توکیو حداقل برای یکسال از صید نهنگ چشم پوشی کرد اما هفته گذشته در قالب یک طرح بازبینی شده که آنرا «منطقی» ارزیابی کرده، تصمیم گرفت شکار نهنگ را از سر بگیرد.

ساتوشی کانی، یکی از مسئولان وزارت کشاورزی، جنگلداری و شیلات ژاپن در باره مخالفت های جهانی ، به ویژه تهدیدهای مخالفان صید نهنگ، می گوید: «طبق گزارش ها، آنها به شدت مخالف از سرگیری برنامه تحقیقاتی ما روی نهنگ ها هستند و از حرفهای آنها می شود اینگونه استنباط کرد که اگر در دریا با ما مواجه شوند، هدفشان جلوگیری از صید خواهد بود.»

به زعم ژاپنی ها بیشتر گونه های نهنگ در معرض خطر انقراض نیستند و از سوی دیگر مصرف گوشت این پستاندار دریایی در ژاپن یک فرهنگ غذایی دیرینه است. شینزو آبه، نخست وزیر این کشورهم از صید نهنگ حمایت می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژاپن علیرغم اعتراض‌ها به شکار تجاری نهنگ ادامه خواهد داد

شهرداری توکیو برای افزایش نرخ زاد و ولد اپلیکیشن دوستیابی راه‌اندازی می‌کند

پیام‌آوران صلح؛ درختانی که از بمب اتمی در هیروشیما جان سالم به در بردند