قهرمانی لارا گوت و ناکامی اسکی بازان آمریکایی ها در کلرادو

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
قهرمانی لارا گوت و ناکامی اسکی بازان آمریکایی ها در کلرادو

مرحله دوم رقابتهای جام جهانی اسکی آلپاین در ماده مارپیچ بزرگ زنان روز جمعه در اسپن کلرادو برگزار شد و طی آن نامداران اسکی آمریکا در عین ناباوری از رفتن روی سکو بازماندند.

میکائیل شیفرین، پیشتاز دور اول، در لحظات پایانی دور دوم زمین خورد و مسابقه را نیمه کاره رها کرد. این اسکی باز بیست ساله آمریکایی شانس اول قهرمانی در این رقابتها بود.

چرا که پیش تر لیندسی وون هم کنترل خود را از دست داده بود و در همان دور اول با بدشانسی مجبور به کناره گیری شده بود. این اسکی باز سی و یک ساله آمریکایی در حالی فرصت قهرمانی در این مسابقه را از دست داد که رقبای اصلی او یعنی تینا مازه و آنا فنینگر در این رقابتها غایب بودند. وون تاکنون موفق نشده در این پیست روی سکو برود.

بدین ترتیب لارا گوت بیست و چهار ساله که در دور اول سوم شده بود، در دور دوم خوش درخشید و بعد از حدود دو سال، بار دیگر به عنوان نفر اول روی سکو رفت. این اسکی باز سوییسی و دارنده مدال برنز المپیک سوچی با ثبت زمان دو دقیقه و دو ثانیه و پنجاه و یک صدم ثانیه، در مجموع دو دور، بهترین زمان را کسب کرد.

اوا ماری بِرِم اتریشی با ده صدم ثانیه اختلاف دوم شد و فدریکا برینیونه ایتالیایی که در دور اول، دوم شده بود در مجموع به مقام سومی رضایت داد.