داعش مسئولیت حمله مسلحانه در تونس را به عهده گرفت

داعش مسئولیت حمله مسلحانه در تونس را به عهده گرفت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گروه داعش مسئولیت حمله مسلحانه به اتوبوس حامل اعضای گارد ریاست جمهوری تونس را به عهده گرفت. در انفجاری که روز چهارشنبه در این اتوبوس رخ داد، دست کم

آگهی

گروه داعش مسئولیت حمله مسلحانه به اتوبوس حامل اعضای گارد ریاست جمهوری تونس را به عهده گرفت. در انفجاری که روز چهارشنبه در این اتوبوس رخ داد، دست کم سیزده نفر کشته شدند. هویت دوازده نفر از قربانیان مشخص شده است و گفته می شود که ممکن است نفر سیزدهم، فرد بمب گذار باشد.

بمب، زمانی منفجر شد که این اتوبوس در ایستگاه اتوبوس گارد ریاست جمهوری توقف کرده بود. هنوز دقیقا مشخص نیست که این انفجار چگونه رخ داد اما گفته می شود که احتمالا فرد مهاجم در درون اتوبوس، بمب را منفجر کرده است.

بلافاصله پس از این اتفاق، رئیس جمهوری تونس به مدت سی روز در کشور وضعیت اضطراری اعلام کرد.

حبیب الصید، نخست وزیر تونس پس از وقوع این حمله مسلحانه گفت: «من می خواهم تاکید کنم، هر میزان که لازم باشد، که جنگ علیه تروریسم فقط مسئولیت دولت یا نیروهای امنیتی یا ارتش نیست. این یک مسئولیت ملی است و مردم باید متوجه باشند که کشور ما در خطر است و همه ما باید متحد باشیم.»

کشور تونس پیش تر هم هدف حملات مسلحانه گروه داعش بوده است اما حمله مسلحانه در پایتخت و به نیروهای امنیتی این کشور اتفاق جدیدی است.

مردان مسلح داعش حدود پنج ماه قبل با تیراندازی در یک ساحل تفریحی جان ۳۸ نفر را گرفتند.

به گفته مقامهای کشور تونس، تا کنون بیش از سه هزار نفر از شهروندان این کشور برای جنگ در سوریه و عراق راهی خاور میانه شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعلام وضعیت اضطراری در تونس و پیامدهای آن

چرا قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی برای اتحادیه اروپا و بریتانیا آسان نیست؟

روسیه از انجام «عملیات ضد تروریستی» در داغستان خبر داد