تاکید رهبران فرانسه و آلمان بر هماهنگی در جنگ با داعش

تاکید رهبران فرانسه و آلمان بر هماهنگی در جنگ با داعش
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

sفرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه، با هدف تقویت آن چه آن را «ائتلاف جهانی» علیه داعش خوانده است، با آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان دیدار کرد. رهبران دو

آگهی

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه، با هدف تقویت آن چه آن را «ائتلاف جهانی» علیه داعش خوانده است، با آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان دیدار کرد. رهبران دو کشور قدرتمند اروپایی در این دیدار بار دیگر تاکید کردند که باید جنگ با داعش با هماهنگی کامل کلیه کشورهای مشارکت کننده در آن صورت بگیرد.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه می گوید: «ما نمی توانیم فقط به در نظر گرفتن تدابیری در فرانسه، آلمان و اروپا قناعت کنیم. ما باید به سراغ سرچشمه تروریسم برویم و آن داعش است. گروهی که خود را دولت اسلامی خوانده و در سوریه و عراق است.»

آلمان، پیش از حملات پاریس، با اعزام حدود ۶۵۰ سرباز به مالی، همراهی خود را با فرانسه در حضور نظامی در خارج از اروپا نشان داده بود.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، می گوید: «تروریسم دشمن مشترک ما است. اقدام مشترک ما جنگ با تروریسم است. داعش با کلمات از بین نمی رود. ما باید با تدابیر نظامی آن را شکست بدهیم.»

صدر اعظم آلمان، پیش از دیدار با رئیس جمهوری فرانسه در کاخ الیزه، به میدان ریپابلیک یا جمهوری پاریس رفت تا با اهدای شاخه گل، به قربانیان کشتار پاریس ادای احترام کند.

پس از کشتار پاریس که داعش مسئولیت انجام آن را به عهده گرفت، فرانسوا اولاند، رایزنی خود را با رهبران کشورهای حاضر در ائتلاف علیه داعش با جدیت بیشتری دنبال کرد. یک روز پیش از گفتگو با آنگلا مرکل، رئیس جمهوری فرانسه در آمریکا با باراک اوباما، رئیس جمهوری این کشور دیدار کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجمع در پاریس برای درخواست آزادی یک شهروند فرانسوی که در ایران زندانی است

پاریس برای مقابله با «ساس» در حمل و نقل و مکان‌های عمومی طرحی فوری به اجرا گذاشت

ابتکاری در شهر پاریس؛ مسافران اتوبوس‌ها شب‌ها هرکجا که بخواهند پیاده می‌شوند