Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

سوریه در کانون گفت و گوهای پوتین و مقامات ایرانی قرار داشت

سوریه در کانون گفت و گوهای پوتین و مقامات ایرانی قرار داشت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در سفر خود به ایران با مقامات این کشور دیدار کرد. وی که به منظور حضور در اجلاس سران کشورهای صادرکنندۀ گاز به ایران

آگهی

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در سفر خود به ایران با مقامات این کشور دیدار کرد. وی که به منظور حضور در اجلاس سران کشورهای صادرکنندۀ گاز به ایران سفر کرده بود با آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران و حسن روحانی، رئیس جمهور در دو نشست جداگانه دیدار کرد.

گفته می شود بحران سوریه در کانون گفت و گوهای مقامات دو کشور قرار داشته است. ضمن آنکه توافق نامه هایی نیز میان روسیه و ایران به امضا رسیده است. تشکیل منطقۀ آزاد تجاری میان مسکو و تهران از جمله مواردی است که رئیس جمهوری روسیه نسبت به راه اندازی آن اظهار امیدواری کرده است.

رئیس جمهوری روسیه پس از دیدار با همتای ایرانی خود گفت: «عملیات خلبانان ما در سوریه را مثبت ارزیابی می کنم. امروز دوستان ایرانی ام را نیز در مورد این عملیات مطلع کردم. ما در دیدارهای امروز نقطه نظرات مشترک را در مورد بحران سوریه مطرح کردیم اما مایلم یکبار دیگر بگویم که برای حل مشکلات در سوریه در بلند مدت هیچ راه دیگری بجز مذاکرات سیاسی وجود ندارد.»

روسیه و ایران از متحدان اصلی بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه به شمار می آیند. دولت دمشق همزمان با سفر ولادیمیر پوتین به ایران اعلام کرده ارتش این کشور به پیشرفت های زیادی در سایۀ حملات هوایی جنگنده های روسی دست یافته است.

بمباران منابع نفتی سوریه در شهر دیرالزور که در حال حاضر در تصرف داعش قرار دارد، از جمله جدیدترین عملیات صورت گرفته در سوریه است. نفت استخراج شده از پالایشگاههای این شهر یکی از منابع مالی مهم داعش محسوب می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پنج پرسش در مورد حملات هوایی روسیه در سوریه

نقش ایران و چین در تولید پهپاد برای روسیه؛ مسکو به کارگران ماهرِآفریقایی مونتاژ چقدر دستمزد می‌دهد؟

رویترز: پوتین برای آتش‌بس مشروط در اوکراین اعلام آمادگی کرده است