بازرسی از منزل یک اسلامگرای جهادی در جنوب غرب فرانسه

بازرسی از منزل یک اسلامگرای جهادی در جنوب غرب فرانسه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بیشتر از ده روز پس از حملات تروریستی پاریس، محل سکونت الیویه کورل اسلامگرای فرانسوی و سوری تباری که سال ۲۰۱۲ در ارتباط با حمله تروریستی به یک مدرسه

آگهی

بیشتر از ده روز پس از حملات تروریستی پاریس، محل سکونت الیویه کورل اسلامگرای فرانسوی و سوری تباری که سال ۲۰۱۲ در ارتباط با حمله تروریستی به یک مدرسه یهودی در تولوز بازداشت شده بود، از سوی نیروهای امنیتی مورد بازرسی قرار گرفت.

بخش آرتیگا در منطقه «میدی پیرنه» واقع در جنوب غرب فرانسه، محلی که منزل و نیز انجمن اسلامی تحت ریاست این مظنون ۶۹ ساله در آن واقع شده است، صبح روز سه شنبه توسط نیروهای ژاندارمری و پلیس فرانسه محاصره شد و تعدادی دیگر از منازل مسکونی نیز مورد تفتیش و بازرسی قرار گرفت.

منابع خبری از احتمال دستگیری فرد و یا افرادی در طول این عملیات اظهار بی اطلاعی کرده اند.

از اولیویه کورل به عنوان سردسته و بنیانگذار یکی از مهمترین شاخه های جهادی در فرانسه نام برده می شود. شاخه ای که در آن افرادی نظیر محمد مراح عامل حمله تروریستی در تولوز و نیز فابین کلن اسلامگرای فرانسوی که صدای او پس از حملات خونبار اخیر پاریس در پیام صوتی گروه دولت اسلامی مورد شناسایی قرار گرفت، فعالیت داشتند.

ا ن در حالی است که صلاح عبدالسلام یکی مظنونان اصلی حملات تروریستی پاریس همچنان فراری و تحت تعقیب است.

روز دوشنبه اجزاء کمربندی که گفته می شود برای عملیات انتحاری طراحی شده و متعلق به این تبعه بیست و شش ساله فرانسوی بوده است در سطل زباله ای در بخش مونروژ در نزدیکی پاریس کشف شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جزئیات حمله پاریس؛ تحقیقات آلمان و فرانسه در مورد چاقوکشی آرمان رجب‌پور و قصور روانپزشکی

افشای هویت عامل حمله مرگبار در پاریس؛ «آرمان رجب‌پور میاندوآب» کیست؟

فرانسه از طرحی بلندپروازانه برای مقابله با روند «افول» پژوهش‌های پزشکی رونمایی کرد