بروکسل همچنان در بالاترین سطح هشدار امنیتی به سر می برد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
بروکسل همچنان در بالاترین سطح هشدار امنیتی به سر می برد

هشدار امنیتی در پایتخت بلژیک به دلیل آنچه «تهدیدهای جدی و قریب الوقوع» اعلام شده همچنان تا یک هفته دیگر دربالاترین حد خود یعنی «سطح چهار» باقی خواهد ماند و دوشنبه سی ام نوامبر باردیگر مورد بررسی مجدد قرار خواهد گرفت.

شارل میشل نخست وزیر بلژیک روز دوشنبه با اعلام این خبر تاکید کرد برای دیگر شهرهای بلژیک هشدار امنیتی در سطح سه به اجرا گذاشته خواهد شد که به معنای وجود تهدید «ممکن و محتمل» است.

نخست وزیر بلژیک درادامه گفت: «با توجه به وضعیت کنونی که مراقبت و هشیاری بالایی را می طلبد، ما هرآنچه لازم باشد انجام می دهیم تا جریان زندگی را به تدریج به حالت عادی بازگردانیم. بر اساس تصمیم های اتخاذ شده، مدارس از روزچهارشنبه بازگشایی می شوند و تدابیر امنیتی مضاعفی در اطراف مراکز آموزشی در نظر گرفته شده است. خطوط مترو نیز از روزچهارشنبه کار خود را از سر خواهند گرفت.»

مراکز آموزشی اعم از مدارس، دانشگاه ها و مدارس عالی همراه با مراکز تجاری و مترو روز دوشنبه همچنان در بروکسل بسته بود و نیروهای امنیتی در شهر به عملیات گشت و جستجو ادامه دادند.

یکی از ساکنان بروکسل می گوید: « کمی تحت فشار و مضطربم، اما از طرف دیگر احساس امنیت می کنم. ارتش و نیروهای مسلح در صحنه اند و این کافی است.»

مترو بروکسل از صبح روز شنبه گذشته پس از اعلام برقراری بالاترین سطح هشدار امنیتی در این کشور به روی مسافران بسته شد. پس از حملات خونبار پاریس، مقامات بلژیک نگرانند مراکزتجاری و مکان های پر رفت و آمد در کشورشان هدف حملات مشابه قرار گیرد.