اخلال فعالان هوادار اوکراین در تعمیر شبکه برق کریمه

اخلال فعالان هوادار اوکراین در تعمیر شبکه برق کریمه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فعالان هوادار اوکراین روز دوشنبه مانع انجام تعمیرات بر روی دکل های منهدم شده انتقال برق در شبه جزیره کریمه شدند. روسیه سال گذشته این منطقه را به خاک

آگهی

فعالان هوادار اوکراین روز دوشنبه مانع انجام تعمیرات بر روی دکل های منهدم شده انتقال برق در شبه جزیره کریمه شدند. روسیه سال گذشته این منطقه را به خاک خود ضمیمه کرده است.
با این اقدام ساکنان این منطقه برای دومین روز متوالی بدون برق ماندند.

در پی وقوع انفجار در خطوط انتقال برق از اوکراین به کریمه٬ در حال حاضر در این شبه جزیره وضعیت اضطراری اعلام شده و مقامات کریمه امروز دوشنبه ۲۳ دسامبر را تعطیل اعلام کرده بودند.

ماریا کورنیوک خبرنگار یورونیوز درگزارش خود آورده است: «مسکو می گوید سخت در تلاش است تا به عملیات ساخت یک پل انتقال انرژی به شبه جزیره کریمه از طریق تنگه «کِرچ» سرعت بخشد. مقامات روسی پیشتر اعلام کرده بودند نخستین مرحله از این پروژه تا ابتدای سال آینده میلادی خاتمه خواهد یافت و مرحله دوم آن نیز تابستان آینده به پایان خواهد رسید.»

وزیر انرژی اوکراین نیز ضمن تایید این نکته که هرسرزمین محروم از برق با خطر بحران های انسانی روبرو است، افزود: « برای بازگرداندن این سرزمین به اوکراین باید به مردم آن احترام گذاشت.»

وُلودیمیر دمچیشین وزیر انرژی اوکراین در ادامه گفت: «خسارات عمده ای به چهار شبکه انتقال برق وارد آمده است. به محض دسترسی به سایت های آسیب دیده هفتاد و دو ساعت زمان برای انجام تعمیرات نیاز خواهیم داشت.»

به اعتقاد کارشناسان اوکراین خواهان مطرح شدن مسئله الحاق کریمه به اوکراین در سطح بین المللی است اما بحران سوریه وتهدیدهای تروریستی در اروپا فعلا این مسئله را تحت الشعاع قرار داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مدودف: سربازان بریتانیایی در اوکراین و کارخانه‌های آلمانی تولید موشک «اهداف مشروعی» برای ما هستند

پیش‌بینی تازه از رشد اقتصادی روسیه و اوکراین؛ مسکو برخلاف انتظارها رونق را حاکم کرد

ادعای اوکراین درباره کشته شدن فرمانده روس؛ مسکو با عکس و ویدئو به‌طور غیرمستقیم تکذیب کرد